سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد
شناسایی 2623 بیمار جدید مبتلا به کووید19
8 مرداد 1399 ساعت: 14:5سخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد ابتلا و فوتی ناشی از کووید-۱۹ در کشور را اعلام کرد و گفت: «طی ۲۴ ساعت گذشته، دو هزار و ۶۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و یک هزار و ۶۰۴ نفر از آنها در مراکز درمانی بستری شدند.»
به گزارش سپیدآنلاین، سیماسادات لاری گفت: «از روز سه‌شنبه تا چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۶۰۴ نفر از آنها بستری شدند.»

وی ادامه داد: «مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ نفر رسید.»

لاری گفت: «متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۳۴۳ نفر رسید.»

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، خوشبختانه تا کنون ۲۵۹ هزار و ۱۱۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

لاری همچنین گفت: «۴۰۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.»

بنابر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، تا کنون دو میلیون و ۴۰۵ هزار و ۸۶۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی همچنین ضمن تاکید بر لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی مداوم دست‌ها و استفاده از ماسک در توضیح استان‌های در شرایط قرمز کرونا گفت: «استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.»

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: «همچنین استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم  هم در وضعیت هشدار قرار دارند.»

وی در توضیح وضعیت استان گلستان گفت: «این استان از جمله استان‌هایی بود که در اسفندماه خیز شدید بیماری را تجربه کرد و موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان در آن زمان به بیشترین میزان خود رسید. با تلاش کادر بهداشت و درمان و همراهی مردم از فروردین ماه موارد بستری در اغلب شهرستان‌های این استان سیر نزولی یافت، اما علی‌رغم توصیه‌های موکد بهداشتی بار دیگر شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری در این استان طی شش هفته گذشته هستیم به طوری که تعداد بستری‌های روزانه به دو برابر افزایش یافته است. در حال حاضر ۱۱ شهرستان این استان در وضعیت قرمز و سه شهرستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند و شهرستان‌های گرگان، بندرگز، کردکوی، گنبدکاووس، آق قلا و ... از جمله شهرستان‌هایی هستند که در این استان موارد بستری دارای شیب تندرتری است.»

لاری همچنین در توضیح وضعیت استان کرمان نیز گفت: «۱۲ شهرستان در استان کرمان در وضعیت قرمز و هفت شهرستان نیز در وضعیت هشدار این بیماری قرار دارند. کرمان از جمله استان‌هایی بود که از زمان شیوع بیماری نسبت به بسیاری از استان‌ها خیز خفیف‌تری را تجربه کرد، اما هم اکنون شاهد افزایش ابتلا و بستری موارد این بیماری در این استان هستیم و این موارد در حاضر به بیشترین میزان خود در این استان رسیده است به طوری که طی شش هفته گذشته موارد بستری‌های استان به دو برابر افزایش یافته است. شهرستان‌های کرمان، جیرفت، بم، رفسنجان، سیرجان و ... از جمله شهرستان‌های این استان هستند که شیب تندتری از بستری را در آنها شاهدیم.»

وی گفت: «امیدواریم با همراهی و همدلی یکدیگر و با پایبندی جدی به اصول سه گانه بهداشتی یعنی فاصله گذاری فیزیکی و شست و شوی دست‌ها و استفاده از ماسک شاهد شکست زنجیره انتقال کرونا در کشورمان باشیم.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو