ارسال نامه و طرح سوالات رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی از رئیس‌جمهوری
مستندات ابتلای 25 میلیون ایرانی به کرونا را از چه منابعی اخذ کرده‌اید؟
28 تیر 1399 ساعت: 18:4عباس آقازاده، رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی با ارسال نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس‌جمهور، سوالاتی را راجع به سخنان وی در روز بیست و هشتم تیرماه و ارائه آمار ابتلای 25 میلیون ایرانی به کرونا مطرح کرد.
به گزارش سپید، متن این نامه به شرح ذیل است.

جناب آقای دکتر حسن روحانی
با سلام و احترام
در تاریخ 28/04/1399 بیانات حضرتعالی را در سایت سازمان نظام پزشکی خواندیم .

جناب آقای رئیس جمهور فرمایشات و بیانات روز 28/04/1399 جنابعالی ما را متعجب کرده و آمارهای رسمی اعلام شده وزارت بهداشت و درمان را تا این تاریخ به طور کلی زیر سوال برده است .

خواهشمند است به سوالات زیر بذل عنایت بفرمائید :

1-    مستندات مربوط به ابتلای 25 میلیون ایرانی به بیماری کووید -19 را از چه منابعی اخذ کرده‌اید؟

2-    نظر حضرتعالی درخصوص سیاست ایمنی گله‌ای چیست؟

3-    با اعلام نتایجی که خدمتتان گزارش می‌شود و صحت آمارهای ارائه شده کشور ما را در اذهان عمومی و در سطح بین‌المللی به چالش می‌کشاند‌، چه مشکلی از مبارزه با اپیدمی ویروس کرونا حل می‌شود‌؟

4-    وجود مشکلات اعتباری و عدم وجود منابع مالی کافی و پایدار برای مبارزه با اپیدمی ویروس کرونا، آیا مشوق شما در اتخاذ روش ایمنی گله‌ای بوده است‌؟

5-    آیا تجارب این سیاست را در عرصه بین‌المللی حداقل در مورد انگلستان‌، ایتالیا‌، ایالات متحده و سوئد مطالعه فرموده‌اید‌؟

6-    جناب رئیس جمهور برای مبارزه با اضطراب مردم می‌بایست با بیانات ضد و نقیض و اتخاذ سیاست‌های ناروشن در مبارزه با اپیدمی باید اقدام کرد یا با شفافیت در سیاست و اطلاع رسانی‌؟

7-    خواهشمند است دستور بفرمائید بر مبنای فرمایش‌های 28 تیرماه 1399 حضرتعالی آمارهای واقعی از تعداد مبتلایان به این بیماری در کشورمان از ظهور اپیدمی تا امروز‌، تعداد بیماران بستری در بخش‌های ویژه در کل کشور و تعداد موارد بیماران فوت شده پس از تجدید نظر به اطلاع عموم رسانده شود .

با احترامات فائقه
دکتر عباس آقازاده، رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو