وزیر بهداشت:
آنچه به بیمار خدمات می‌دهد، انسان عاشق است
21 تیر 1399 ساعت: 20:4وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: «تلاش می‌کنیم سالم‌ترین شیوه با رعایت کلیه پروتکل‌ها را برای برگزاری کنکور اعلام کنیم.»
به گزارش سپیدآنلاین، سعید نمکی در سیزدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری و بیست و یکمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و دومین جشنواره دانشجویی ایده‌های نوآورانه که به صورت مجازی برگزار شد، افزود: «در دانشگاه‌های علوم پزشکی نیازمند واکاوی عمیق در همه قسمت‌ها هستیم و این راه را باید با همت پیشکسوتان و مدرسان دانشگاه‌ها طی کنیم. در دانشگاه‌ها باید دانشجویان جامعه محور و دردآشنا با مسائل مردم تربیت کنیم. باید کسانی را تربیت کنیم که بتوانند در نظام ارائه خدمت نقش آفرینی کنند.»

وی ادامه داد: «نیازمند تربیت انسان‌هایی هستیم که دردهای امروز جامعه را بفهمند و برای علاج تک تک آنها راهکار داشته باشند. امروز دانشگاه‌های ما نیازمند تحول در نیروی انسانی است. در دانشگاه‌ها ژنرال زیاد تربیت می‌کنیم، اما سرباز کم است.»

نمکی گفت: «در طب عمومی، طب داخلی، طب اطفال، جراحی عمومی و رشته‌هایی که می‌توانند انسان‌های چند بعدی و پرپتانسیل و کم هزینه را بسیار کم داریم و این یکی از گرفتاری‌های ما محسوب می‌شود. باید تلاش کنیم افرادی را تربیت کنیم که در لایه‌های پایین و لایه‌های میانی، جمعیت بیشتری را با هزینه کمتر و منافع و دستاوردهای بیشتر مداوا کنند. دوره‌های طولانی و گران قیمت برای تربیت نیروی انسانی داریم و باید این را متحول کنیم.»

وزیر بهداشت اظهار کرد: «امروز دانشگاه‌های ما به سمت نا امیدی رفته و برای دانشجویی که نشاط را از دست داده و دچار بلاتکلیفی است نیازمند معلم خوب هستیم. باید به دانشجویان ما درس مهربانی و عشق بدهیم.»

وی افزود: «بیماری کووید ۱۹ هم یک امتحان برای معلم‌های دانشگاه‌های کشور است. از هر دانشگاهی خواستیم افرادی را به ما معرفی کنند تا یک هیات علمی در شبکه کشوری تشکیل بدهیم و لحظه به لحظه ویروس کرونا را رصد کنیم. این مشکل فقط مشکلات ناشی از نظام سلامت ندارد و ابعاد اقتصادی و فرهنگی و روانی مختلفی را به بشر تحمیل می‌کند.»

نمکی بیان کرد: «امروز همه باید به هم کمک کنیم. معلمان جامعه‌شناسی  روان‌شناسی  هنرمندان، رسانه‌ها، علم اقتصاد باید کنار هم جمع شوند تا با یک برنامه منسجم بین‌بخشی، در آینده نزدیک، مهار کرونا را در کشور جشن بگیریم.»

سالم‌ترین شیوه برگزاری کنکور را اعلام می‌کنیم
سعید نمکی در یک گفت‌وگوی اینستاگرامی درباره برگزاری کنکور و آزمون‌های سراسری افزود: «بزرگترین آرزوی من حفظ سلامت فرزندان این سرزمین است و یکی از نگرانی‌هایی که به من منتقل شده بود، احتمال آلودگی فرزندان ما در شرایط برگزاری کنکورهاست. از معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رییس سازمان سنجش دعوت کردیم و جلسه طولانی برگزار شد.»

وی ادامه داد: «با توجه به برگزاری آزمون دکترا، یکی از صحبت‌ها در مورد کنکور دکترا بود که گفتند طراحان سوال در قرنطینه هستند و برای دانشجویان داوطلب کنکور دکترا زمان برای تصمیم‌گیری کوتاه است و احتمال از دست رفتن زمان و هزینه مطرح است.»

وزیر بهداشت بیان کرد: «در حال حاضر (غروب شنبه) نشستی داریم که به ما اعلام شود با چه مکانیزمی می‌توان هم به دانشجویان و هم به خانواده‌های آنها اطمینان بدهیم که کمترین آسیب را خواهند دید و هم از برگزاری این رقابت کشوری محروم نشویم.»

نمکی اظهار کرد: «احتمال این‌که از ۱۵ شهریور، همزمانی کووید ۱۹ با آنفلوآنزای فصلی را داشته باشیم، بعید نیست. بنابراین طولانی شدن این زمان و رفتن به سمت فصل آنفلوآنزا جدی است و نباید از آن غافل باشیم. طولانی شدن این دوران می‌تواند مصادف با حذف این بحث در سال جاری باشد.»

وی افزود: «امروز به محض آنکه جلسه تمام شد، با توجه به دستور رییس جمهوری، در اولین فرصت مناسب به خانواده‌ها اعلام خواهیم کرد که چه شرایطی مناسب برگزاری کنکور خواهد بود.»

به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت گفت: «این را بدانید که راضی به دغدغه خاطر هیچکس در این کشور نیستیم و اولین مدافع سلامت تک تک شهروندان این سرزمین هستیم.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو