داروی رمدسیویر، نوید‌بخش درمان بیماران کرونایی
17 تیر 1399 ساعت: 12:4موسسه ملی بهداشت آمریکا اعلام کرد: «داروی رمدسیویر که برای درمان بیماری ابولا استفاده می‌شود، در درمان بیماران کرونایی نیز موثر است.»
به گزارش سپیدآنلاین، موسسه ملی بهداشت آمریکا اعلام کرد که داروی رمدسیویر در درمان بیماران کرونایی موثر است و دوره این بیماری را به مدت چهار روز کاهش می‌هد.

این دارو در ایالات متحده توسط یک شرکت به نام گیلیاد ساخته می‌شود و با وجود موفقیت‌های اولیه، هنوز مجوز یا تایید نهایی رمدسیویر برای درمان کرونا صادر نشده است.

اخیراً موسسات بهداشت آمریکا آزمایشی جدید  را برای اثبات تاثیر رمدسیویر در ماه فوریه آغاز کرده و حدود هزار بیمار از چند کشور آمریکا، انگلیس و سنگاپور تحت نظر دارد.

آزمایش این دارو از مدت‌ها پیش در بیمارستان‌های آمریکا شروع شده بود.

موسسات ملی بهداشت آمریکا اعلام کرده است که رمدسیویر میانگین زمان بازیابی بیماران را به مدت چهار روز کاهش داده است و همچنین میزان مرگ و میر در مبتلایان به کرونا را از 11.6 درصد به ۸ درصد کاهش می‌دهد.

این دارو به زودی در کشور‌های آمریکا و انگلیس در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

استفان گریفین، دانشیار دانشکده پزشکی لیدز، گفت: «استفاده از رمدسیویر نیازمند انجام آزمایشاتی است. خبر خوب دیگر اینکه دگزامتازون می‌تواند مرگ و میر بیماران کرونایی در شرایط حاد را تا یک سوم و برای افراد با شرایط مناسب‌تر را تا یک پنجم کاهش دهد.»

رمدسیویر یکی از داروهای مورد تایید سازمان جهانی بهداشت است و از کاندیداهای اصلی برای مقابله با کرونا محسوب می‌شود. باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو