در سفر معاون درمان وزارت بهداشت به خوزستان انجام شد
قول مساعد معاون درمان درباره طرح تشویقی مدافعان سلامت
10 تیر 1399 ساعت: 17:4معاون درمان وزارت بهداشت به همراه تیمی از مدیران ارشد معاونت درمان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر تهران با حضور در شهرستان‌های مختلف خوزستان و بازدید از بیمارستان‌های معین ویژه بیماران مبتلا به کووید۱۹ از نزدیک در جریان آخرین اقدامات درمانی قرار گرفت. وی با اشاره به تلاش شبانه روزی کادر درمان در استان درخصوص طرح تشویقی مدافعان سلامت خط مقدم مبارزه با کرونا قول مساعد داده و بر تامین منابع مالی و تهیه تجهیزات پزشکی، تاکید کرد.
به گزارش سپید، در ابتدای این سفر جان بابایی و تیم همراه، با حضور در بیمارستان‌های حاجیه نرگس معرفی، صنایع پتروشیمی و امام رضا امیدیه، ضمن بازدید و عیادت از بیماران، نحوه خدمات رسانی در‌بخش‌های بستری بیماران حاد تنفسی، اورژانس و ICU  را مورد بررسی قرار دادند.

در این بازدید معاون درمان وزارت بهداشت از اختصاص  ۸ دستگاه ونتیلاتور از سوی وزارت بهداشت به بیمارستان حاجیه نرگس معرفی بندر ماهشهر خبر داده و بر راه اندازی سریعتر دستگاه سی تی اسکن، دستگاه سونوگرافی و دستگاه لاپاراسکوپی این بیمارستان معرفی تاکید کرد.
 
در ادامه این سفر، جلسه ستاد مرکزی مبارزه با کرونا استان خوزستان برگزاری شد. در این نشست ضمن ارائه گزارش آخرین وضعیت شیوع کرونا ویروس در استان از سوی کمیته علمی، برخی محدودیت‌ها و راه‌های مقابله با بیماری‌های حاد تنفسی ناشی از کروناویروس، مطرح شد. 
 
معاون درمان وزارت بهداشت همچنین، با اشاره به تلاش شبانه روزی کادر درمان در استان درخصوص طرح تشویقی مدافعان سلامت خط مقدم مبارزه با کرونا قول مساعد داده و بر تامین منابع مالی و تهیه تجهیزات پزشکی، تاکید کرد.  

وی افزود: «با وجود تمامی تمهیدات و پیش‌بینی‌های انجام شده، پیشگیری از بروز موارد جدید کرونا فقط با رعایت بهداشت فردی، فاصله گذاری هوشمند و استفاده از ماسک، میسر می‌شود.»

همچنین در این سفر نژادجواد، رییس اداره نظارت بر درمان وزارت بهداشت و ابطحی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، نیز ضمن بازدید از بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان، در کمیته علمی دانشکده علوم پزشکی آبادان، که با حضور مسئولان و مدیران ارشد این دانشکده، روسای بیمارستان‌های تابعه، پزشکان متخصص در رشته‌‌های عفونی، داخلی و ریه برگزار شد، حضور یافته و نقطه نظراتی درخصوص نحوه ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا ارائه دادند.
 
واعظی، رییس اداره اورژانس بیمارستانی معاونت درمان وزارت بهداشت و ریاحی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در قالب تیم دیگری از وزارت بهداشت، با همراهی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز، از مراکز درمانی امیر المومنین، آیت الله طالقانی قدیم، فاطمه الزهرا و منفرد نیاکی، بازدید کرده و در جلسه مدیریت و مقابله با کرونا در بیمارستان رازی شهر اهواز، حضور یافتند.
 
گفتنی است، آقای ذهبی، مسئول دبیرخانه هیات‌های امنا و دکتر مهدی امیر دوسرا، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز از بیمارستان دزفول بازدید کرده و در جریان وضعیت ایزوله‌سازی بیماران مشکوک به کرونا از بیماران عادی دراورژانس بیمارستان و چگونگی تشخیص و جداسازی بیماران قرارگرفتند.وبدا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو