بازداشت زائران اربعین در جمهوری آذربایجان
2 دی 1394 ساعت: 15:10در ادامه سیاست سرکوب شیعیان و درپی فضاسازی شبکه تلویزیونی وهابی-تکفیری العربیه علیه حضور زائران کشورهای مختلف در مراسم اربعین کربلا، شماری دیگری از زائران آذربایجانی کربلای معلی به هنگام بازگشت به این کشور بازداشت شده‌اند.
به گزارش فارس، عیسی لنکرانی و الخان حسن اف، از اهالی لنکران، از جمله زائرانی هستند که به هنگام بازگشت از زیارت کربلا در شهر آستارای جمهوری آذربایجان بازداشت و به باکو منتقل شده اند.

بر اساس این گزارش، پلیس مرزی جمهوری آذربایجان در اقدامی توهین آمیز، به زائران کربلا اعلام می کند که شما به سفر کربلای معلی تابعیت جمهوری آذربایجان را از دست داده اید.

همچنین در ادامه عملیات قشون پنج هزار نفری وزارت کشور جمهوری آذربایجان در منطقه نارداران که میزبان زیارتگاه رحیمه خاتون از خواهران امام رضا (ع) می باشد، سیدعلی آقایف، عضو 63 ساله عضو دیگر شورای ریش سفیدان نارداران دستگیر شد.

پایگاه اینترنتی فاکت خبر جمهوری آذربایجان نوشت: عملیات سرکوب شیعیان در نارداران جمهوری آذربایجان از پنجم آذر (26 نوامبر) با حمله نیروهای وزارت کشور ابتدا در پوشش کارگران شهرداری به مجلس عزاداری حسینی و شهادت پنج تن و سپس استقرار پنج هزار نفر نیرو در این منطقه آغاز شده است، طی این عملیات دهها فعال اسلامی مضروب و بازداشت شده اند.

از 26 آذر که عملیات سرکوب شیعیان در نارداران آغاز و به طور ساماندهی شده و علیرغم سانسور خبری تاکنون ادامه یافته است، پلیس با جاسازی سلاح در خانه های فعالان اسلامی نارداران، آنها را بازداشت می کند .
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو