رکورد موارد روزانه ابتلا به کرونا در آفریقای جنوبی
8 تیر 1399 ساعت: 11:4روز شنبه آفریقای جنوبی ۷۲۱۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ را طی ۲۴ ساعت گزارش داد که بالاترین رقم افزایش روزانه در این کشور از زمان شیوع این بیماری در اوایل ماه مارس است.
به گزارش سپید، وزارت بهداشت آفریقای جنوبی در گزارش روزانه خود اعلام کرد با احتساب موارد جدید، شمار موارد تایید شده ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور تاکنون به ۱۳۱ هزار و ۸۰۰ نفر رسیده است.

به گفته این وزارتخانه همچنین طی ۲۴ ساعت اخیر در آفریقای جنوبی ۷۳ مرگ جدید ناشی از کرونا ثبت شده و شمار کل قربانیان این بیماری را در کشور به ۲۴۱۳ نفر رسانده است.

استان کیپ غربی با ۵۹ هزار و ۳۱۵ مورد ابتلا مرکز شیوع کرونا در آفریقای جنوبی بوده و پس از آن استان‌های گائوتنگ با ۳۴ هزار و ۲۸۵ مورد و کیپ شرقی با ۲۳ هزار و ۶۵۸ مورد ابتلا به کرونا، قرار گرفته‌اند.

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش آفریقای جنوبی، ۷۰۰ مدرسه در سراسر این کشور در برخی از مراحل مقابله با شیوع کرونا و در پی ابتلای چند تن از معلمان و دانش آموزان مجبور به تعطیلی شدند.

این در حالی است که در تاریخ هشتم ژوئن پس از بازگشایی مرحله‌ای اماکن عمومی، مدارس برای دانش آموزان کلاس هفتم و دوازدهم بازگشایی شده بود.

بر اساس گفته‌های مقامات وزارت آموزش و پرورش آفریقای جنوبی، تست کرونای بیش از ۵۲۰ دانش آموز و ۱۱۶۹ نفر از کارکنان مدارس از زمان بازگشایی مدارس از سه هفته قبل مثبت اعلام شده و هم‌چنین استان کیپ شرقی با ۲۷۰ دانش آموز مبتلا به کرونا، بیشترین شمار ابتلای دانش آموزان به این بیماری را در کشور به خود اختصاص داده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، به رغم درخواست‌های فزاینده دولت برای لغو برنامه بازگشایی مدارس، وزیر آموزش و پرورش آفریقای جنوبی اعلام کرده که مدارس طبق برنامه بازگشایی برنامه خود را آغاز خواهند کرد.ایسنا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو