مردانی، عضو کمیته کشوری کرونا:
سردرد شدید به تنهایی علامت کرونا نیست
2 تیر 1399 ساعت: 12:4عضو کمیته کشوری کرونا گفت: «سردرد شدید و حتی سرگیجه به تنهایی از علامت‌های بیماری کرونا محسوب نمی‌شود.»
به گزارش سپید آنلاین، مسعود مردانی اظهار کرد: «از زمان شیوع ویروس کرونا در دنیا علائم مختلفی در بیماران مبتلا به کووید۱۹ مشاهده شده است. در ابتدا سرفه خشک و تنگی نفس از علامت‌های شایع این بیماری بود اما امروزه مشکلات گوارشی و تغییر حس چشایی و بویایی نیز به  علائم کرونا اضافه شده است.»

وی ادامه داد: «در حال حاضر سردرد  شدید یکی از علامت‌های شایع در  بروز بیماری کرونا در بین افراد است. اما این عامل به تنهایی نمی‌تواند مبنای ابتلای افراد به کووید۱۹ محسوب شود؛ بنابراین اگر افراد تنها دچار سردرد شدید یا سرگیجه شدند نباید نگران شده و سریعاً جهت انجام تست کرونا و سی‌تی‌اسکن به  مراکز درمانی مراجعه کنند.»

عضو کمیته کشوری کرونا بیان کرد: «سردرد شدید را تقریباً همه مردم یک بار تجربه کرده‌اند و این مسئله نگران کننده‌ای محسوب نمی‌شود. به همین دلیل نباید مردم  سردرد شدید را به تنهایی یکی از علامت‌های بروز بیماری کووید ۱۹ بدانند.»

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مردانی یادآوری کرد: «در حال حاضر ویروس کرونا ضعیف نشده است و تنها راه پیشگیری از این بیماری شستن مکرر دست‌ها با آب و صابون و پرهیز از ترددهای غیرضروری در اماکن شلوغ است. همچنین افراد باید هنگام خروج از خانه حتما از ماسک استفاده کنند.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو