وزارت بهداشت کره‌جنوبی خبر داد:
پایان شیوع بیماری «مرس» در کره‌جنوبی
2 دی 1394 ساعت: 13:10وزارت بهداشت کره‌جنوبی از پایان شیوع بیماری «سندروم تنفسی خاورمیانه» موسوم به «مرس» پس از گذشت چهار هفته از مرگ آخرین فرد مبتلا به این بیماری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، با گذشت هفت‌ماه از مشاهده نخستین بیمار مبتلا به «مرس» در کره‌جنوبی، وزارت بهداشت کره‌جنوبی پایان خطر ابتلا به این بیماری را که در چند ماه گذشته جان 36نفر را گرفت، اعلام کرد. سازمان بهداشت جهانی، پایان دوره شیوع این بیماری را چهار هفته پس از مرگ آخرین فرد مبتلا اعلام کرد.
منابع رسمی در سئول، 25 نوامبر گذشته میلادی را پایان شیوع این بیماری پس از مرگ آخرین فرد مبتلا به مرس در بیمارستان دانشگاه سئول اعلام کرد. آخرین فردی که براثر ابتلا به بیماری مرس در کره‌جنوبی فوت کرد، یک مرد 35ساله بود که پیش زمینه بیماری سرطان داشت.
درپی شیوع گسترده «مرس» در کره‌جنوبی و ابتلای 186نفر به این بیماری، بیش از 17هزار نفر از شهروندان قرنطینه و شمار زیادی از مدارس نیز به طور موقت تعطیل شدند.
مرس یک بیماری است که نخستین بار در عربستان سعودی شیوع یافت و بیشتر کسانی که به این بیماری مبتلا شده‌اند را به کام مرگ فرستاد. اغلب افرادی که بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، افراد سالخورده بوده و یا از بیماری تنفسی رنج می‌بردند.
این بیماری نخستین بار در سال 2012میلادی در عربستان سعودی شیوع یافت و تاکنون جان حدود بیش از 550نفر را در جهان گرفته است.
مرس یا همان ویروس سندروم تنفسی خاورمیانه نوع جدید از ویروس «بتاکوروناویروس» است که به‌دلیل شیوع اولیه آن در کشورهای عربستان سعودی، امارات، قطر، کویت و مصر نام خاورمیانه را بر آن نهاده شد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو