پرداخت پول اقلام بهداشتی از جیب مردم در یکی از مراکز درمانی تامین اجتماعی
12 خرداد 1399 ساعت: 13:3یکی از مراکز درمانی تامین اجتماعی به‌بهانه تامین اقلام بهداشتی برای مقابله با کرونا، مبلغ ۲۰هزار تومان از مراجعه‌کنندگان دریافت می‌کند.
به گزارش سپید آنلاین، بعد از کاهش محدودیت‌ها و بازگشایی بسیاری از واحدهای صنفی و خدماتی و تجاری، در روزهای اخیر مجوز بازگشایی مراکز درمانی و زیرمجموعه خدمات دندان‌پزشکی سازمان تامین اجتماعی نیز صادر شده است.

هرچند این واحدها برای مدتی نزدیک به سه ماه فعالیتی نداشته‌اند و حالا با انبوه مراجعه‌کنندگان مواجه شده‌اند، ظاهراً در برخی از این مراکز مبلغی تحت عنوان هزینه تامین اقلام بهداشتی مقابله با کرونا از بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی دریافت می‌شود.

به‌عنوان مثال در مرکز دندانپزشکی "ص" (در محدوده میدان ولی‌عصر(عج)) به‌ازای هر نوبت خدمات دندان‌پزشکی (ترمیم و...) که باید به‌صورت کاملاً رایگان انجام شود مبلغ 20 هزار تومان از هر مراجعه‌کننده دریافت می‌شود. این موضوع اعتراض برخی مراجعه‌کنندگان به این مراکز را در پی داشته است.

نکته جالب توجه اینکه ارائه خدمات دندان‌پزشکی در این واحدها معمولاً در چند نوبت انجام می‌شود و برای هر بار مراجعه و ارائه خدمات مبلغ مذکور مجدداً از مراجعان دریافت می‌شود. با توجه به پیگیری‌های عمومی، سوالات جدی در این زمینه مطرح شده است؛ اولاً رعایت نکات بهداشتی به‌خصوص در مراکز دندان‌پزشکی وابسته به سازمان تامین اجتماعی اولویت ویژه‌ای دارد اما ابهام اصلی این است؛ آیا برای دریافت این مبالغ دستورالعمل واحدی وجود دارد یا خیر؟ رقم مذکور بر چه‌اساسی  و به‌استناد کدام مصوبه و ارجاع قانونی دریافت می‌شود؟ همچنین ارقام دریافت‌شده در نهایت چگونه هزینه خواهد شد؟

به گزارش تسنیم در حالی هزینه‌های اشاره‌شده از مراجعه‌کنندگان و به‌ویژه بیمه‌شدگان تامین اجتماعی دریافت می‌شود که انتظار می‌رود مسئولان سازمان تمهیداتی را برای تامین اقلام بهداشتی در مراکز درمانی تامین اجتماعی انجام دهند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو