تاثیر داروی روماتیسم بر بهبود بیماران کرونایی
21 اردیبهشت 1399 ساعت: 19:2یک پزشک کالیفرنیایی اعلام کرد: داروی آرتریت روماتوئید می‌تواند یک درمان موثر برای کرونا ویروس باشد.
به گزارش سپید آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به گفته این متخصص قلب و عروق، شرایط بیماران مبتلا به ویروس کرونا ۷۲ ساعت پس از دریافت این دارو بهبود یافته و با گذشت ۵ روز به بخش منتقل شده‌اند.

این دارو متعلق به طبقه‌ای از دارو‌ها به نام مهار کننده‌های اینترلوکین ۶ است که می‌تواند با کمک سیستم ایمنی بدن تحت فرآیندی به نام طوفان سایتوکاین  به کاهش واکنش بیش از حد به ویروس کمک کند. این به اصطلاح طوفان سایتوکاین زمانی اتفاق می‌افتد که بدن نه تنها با ویروس مقابله نمی‌کند بلکه به سلول‌ها و بافت‌های خود نیز حمله می‌کند که در بیماری کووید ۱۹ سبب مشکلات تنفسی می‌شود.

این دارو بر روی یک بیمار ۳۰ ساله با علائم تب و تنگی نفس آزمایش شد که نتیجه مثبتی داشته و موجب بهبود حال او شد.

طبق اظهارات این متخصص اگر بیماران بدحال به موقع این دارو را دریافت کنند، می‌توان از آسیب‌دیدگی اعضای بدن پیشگیری کرد. داروی فوق در فرانسه هم مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج مطلوبی در بهبودی بیماران داشته است.

نتایج نشان داد که افرادی که به آن‌ها داروی آرتریت داده می‌شود در مقایسه با گروه دیگر، کمتر جان خود را از دست می‌دهند و نیازی به دستگاه تنفس مصنوعی ندارند. اما همچنان برای اطمینان از ایمنی و اثر بخشی دارو نیاز به تحقیقات بیشتری است.

اگر این نتایج تایید شود، مزیت این دارو این است که از قبل در کلیه داروخانه‌ها موجود بوده و بسیار سریع قابل استفاده است.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو