بحران شیوع کرونا در اروپا و نگرانی از رفع سریع محدودیت‌ها
5 اردیبهشت 1399 ساعت: 12:2رئیس دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت نسبت به برداشتن سریع محدودیت‌ها در برخی از کشورهای اروپایی هشدار داده و گفته است که بازگشت به زندگی روزمره‌ای که قبل از کرونا به آن عادت داشتیم، ممکن نیست.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت که مرکز آن در کپنهاگ است کشورهای اروپایی را به نهایتِ احتیاط در برداشتن محدودیت‌ها برای مهار کرونا فراخوانده است.‌

هانس کلوگه، رئیس منطقه‌ای این سازمان در کنفرانس خبری هفتگی خود تاکید کرد گام‌هایی که در این جهت برداشته می‌شوند، باید حساب شده و آهسته باشند.

وی تاکید کرد: ما همچنان در وضعیتی بسیار پرتلاطم قرار داریم و این وضع تا مدت‌ها ادامه خواهد داشت.

به گفته هانس کلوگه، ناخشنودی از این وضع می‌تواند هرلحظه به بزرگ‌ترین دشمن ما تبدیل شود. وی در این کنفرانس به آمار کرونا در جهان اشاره کرد و گفت نیمی از مبتلایان در جهان از قاره اروپا هستند و در میان ۱۰ کشوری که در ۲۴ ساعت گذشته در آنها موارد جدید مبتلایان به کرونا گزارش شده پنج کشور اروپایی قرار دارند. او یادآوری کرد که بازگشت سریع به زندگی گذشته به این زودی ممکن نیست و ما نباید به خود اجازه دهیم که احساس کنیم بسیار امن هستیم.

بنابر گزارش دویچه‌وله، از آغاز هفته جاری در آلمان و برخی از دیگر کشورهای اروپا محدودیت‌های ایجاد شده به منظور مهار گسترش بیماری کرونا کم یا برداشته شده‌اند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو