برای دهمین روز متوالی شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط «ناسالم» است
30 آذر 1394 ساعت: 12:9در پی بارش پراکنده باران در شب گذشته از غلظت آلاینده ها در هوای تهران کاسته شد اما همچنان شاخص کیفیت هوای تهران با عدد 134 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار دارد.
به گزارش فارس، به دلیل حاکمیت جو آرام و پایدار و مهیا شدن شرایط وارونگی دما در 10 روز گذشته، هوای تهران در شرایط نامطلوب قرار داشته، دیشب به دنبال فراهم شدن ناپایداری نسبی جو، افزایش ابرناکی و بارندگی پراکنده و به تبع کاهش غلظت آلاینده ­های جمع شده در سطح منطقه بهبود نسبی پیدا کرد.

«مریم نادری»، مدیر واحد پایش و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوا گفت: اگر چه شاخص کیفیت هوا همچنان با شاخص 134 در شرایط ناسالم برای گروه­های حساس قرار دارد اما بررسی میانگین تغییرات ساعتی غلظت ذرات معلق کمتر از 10 و 5/2 میکرون اندازه گیری شده در ایستگاه­ های سنجش آلودگی هوای تهران در روزهای 28 آذر تا 8 صبح امروز( 30 آذر) نشان می دهد غلظت ذرات معلق کاهش قابل توجهی یافته است.

به گفته وی، این درحالی است که بعد از ظهر دیروز با توجه به تعطیلی مدارس و کاهش تقاضای سفر، خلاف تصور حجم ترافیک شامگاهی بسیار بالا بوده و این امر تاثیر مستقیم روی غلظت‌های ساعتی بعد از ظهر و شامگاه قبل از بارش باران گذاشته است اما خوشبختانه با شروع بارش و وزش باد نسبتا مناسب از غلظت آلاینده ها کاسته شد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو