فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران:
نگران افزایش حضور مردم در مترو هستیم
25 فروردین 1399 ساعت: 21:1فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران با ابراز نگرانی از افزایش مسافران مترو در روزهای اخیر، گفت: مردم در محیط‌های بیرون حتی‌المقدور از ماسک استفاده کنند.
به گزارش سپید به نقل از فارس، علیرضا زالی با اشاره به اینکه روز گذشته مجموع بیماران بستری شده در بخش ویژه ۳ درصد رشد داشته‌ایم، بیان داشت: مجموع بیماران عادی بستری شده ۴درصد کاهش داشته است.
وی افزود: جمع جبری بیماران بستری شده موجب شده این عدد خیلی تفاوت چشمگیری نسبت به گذشته نشان ندهد. فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود: دیروز در تهران مجموع کسانی که از ناوگان عمومی مترو استفاده کردند ۳۶۲ هزار نفر بود که نسبت به روزهای دیگر که ۸۰ تا ۱۱۰ هزار نفر بودند، تقریبا ۳ تا ۴ برابر شده است.
زالی با بیان اینکه این موضوع موجب نگرانی است، تصریح کرد: مجموعا خطوط ۱ و ۲ مترو پرتراکم تر بوده است. وی با تاکید بر اینکه مردم حتی‌ امکان از حضور غیرضروری در شهر خودداری کنند، متذکر شد: درخواست ما از مردم این است که در محیط‌های بیرون از ماسک استفاده کنند.
فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: اگر امکان استفاده از ماسک نیست از تردد در محیط‌های پرتراکم اجتناب کند. زالی درباره نظارت بر استفاده از ماسک، گفت: مشکلی که اکنون وجود دارد این است که ممکن است در سطوح مردم به اندازه کافی ماسک توزیع نشده باشد و شبکه توزیع نیز به اندازه کافی نباشد تا همه مردم از ماسک برخوردار باشند.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: مدلی که در برخی از کشورها پیشنهاد شده این است که خود مردم بتوانند از ماسک‌های دست دوز در منازل استفاده کنند. وی یادآور شد: اکنون اگر بخواهیم همه مردم را مجبور به استفاده از ماسک کنیم، ممکن است همه یا ماسک در اختیارشان قرار نگیرد و هم ممکن است قیمت بالاتری از حد متعارف داشته باشد و هم جاهایی که مردم مراجعه می‌کنند توانایی تامین ماسک را نداشته باشند.
زالی بیان داشت: ایده‌آل این است که هر کسی در محیط‌های عمومی حضور پیدا می‌کند ماسک در اختیارش قرار گیرد، اما فکر می‌کنم این تضمین وجود ندارد که همه شرکت‌ها یا همه نهادهای عمومی و خصوصی این توانایی را داشته باشد که برای مراجعان خود ماسک تهیه کنند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو