از سوی رئیس کمیسیون بهداشت و درمان به رئیس فراکسیون غذاوداروی مجلس ماموریت داده شد
ابهامات موجود در استفاده از داروی «فاویپیراویر» بررسی شود
16 فروردین 1399 ساعت: 17:1رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس فراکسیون غذا و دارو ماموریت داد تا ابهامات موجود در استفاده از داروی «فاویپیراویر» (مرتبط با کرونا) را بررسی کند.
به گزارش سپیدآنلاین، علی نوبخت حقیقی در نامه‌ای به همایون هاشمی رییس فراکسیون غذا و داروی مجلس و عضو کمیسیون بهداشت و درمان ماموریت داد که با توجه به ابهاماتی که در نحوه استفاده از داروی فاویپیراویر (‌Favipiravir‌) در کشور وجود دارد به موضوع رسیدگی کرده و گزارش لازم را به کمیسیون ارائه دهد.

همچنین نوبخت از هاشمی درخواست کرد که از همراهی و راهنمایی محمود صادقی نماینده تهران که از قبل به این موضوع ورود کرده، استفاده کند.

به گزارش ایسنا، روز گذشته معاون درمان وزارت بهداشت به نمایندگی از کمیته علمی مستقر در معاونت درمان وزارت بهداشت، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که داروی «فاویپیراویر» هنوز در فارماکوپه ایران وارد نشده. این دارو در حال حاضر به عنوان یک دارو در یک کارآزمایی بالینی به کار گرفته شده و در اختیار چند مرکز درمانی از جمله بیمارستان مسیح دانشوری قرار گرفته و تاکنون نتایجی از این تحقیق به این کمیته گزارش نشده است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو