اختصاص ۵۹۶ میلیارد تومان به ۳۸ بیمارستان استان تهران برای درمان کرونا
15 فروردین 1399 ساعت: 12:1رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: تاکنون حدود ۵۹۶ میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفته است.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، نعمت الله ترکی از تجهیز ۳۸ بیمارستان استان تهران به امکانات مورد نیاز برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا خبر داد و افزود: تاکنون ۱۹۵ میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان از محل ارزش افزوده برای تجهیز این بیمارستان‌ها تامین اعتبار و هزینه شده است.
معاون پشتیبانی و بودجه ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در استان تهران افزود: تامین اعتبار و اختصاص این مبالغ برای خرید تجهیزات مورد نیاز بر اساس تفاهم‌نامه‌های منعقد شده با دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده است. وی افزود: بر اساس توافقات صورت گرفته با بانک مرکزی از محل منابع ارزی دولتی نیز برای خرید تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌های استان بهره گرفته شده است.
بر اساس گزارش سازمان مدیریت‌ و برنامه‌ریزی استان تهران، اظهارات ترکی در حالی است که در تاریخ ۲۱ اسفندماه سال ۱۳۹۸ به دنبال درخواست ستاد فرماندهی عملیات‌ مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، با ابلاغ محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان‌ها و تامین لوازم ضروری و مقابله اثربخش با بیماری کرونا اختصاص یافت و در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفت.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو