خبر خوش برای مراکز درمانی؛
طراحی دستگاه تنفس مصنوعی اضطراری توسط محققان (MIT)
14 فروردین 1399 ساعت: 11:1با کمبود دستگاه‌های تنفس مصنوعی در برخی کشورهای جهان، گروهی از دانشمندان موسسهٔ فناوری ماساچوست(MIT) یک دستگاه تنفس مصنوعی اضطراری توسعه داده‌اند که نه‌تنها مقرون به صرفه است بلکه با استفاده از وسایل معمولی بیمارستان به‌راحتی قابل ساخته شدن است.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، طراحی این دستگاه می‌تواند در این زمان که کمبود دستگاه‌های تنفس مصنوعی به یک بحران تبدیل شده است، کمک شایانی بکند.
تیمی از داوطلبان، دانشمندان، پزشکان و متخصصان رایانه در موسسه(MIT) تیمی به نام "ای- ونت" (E-Vent) را تشکیل دادند و با کمک یکدیگر یک دستگاه تنفس مصنوعی اضطراری که مقرون به صرفه است و به راحتی ساخته می شود را ایجاد کردند.
کل هزینه برای تولید دستگاه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار است و این تیم در نظر دارد تا طرح خود را به‌صورت آنلاین در وب‌سایت خود به اشتراک بگذارد تا تولیدکنندگان و شرکت‌ها بتوانند با مشاهده دستگاه آنها، دستگاه‌های مشابه آن در مقیاس بیشتر برای بیمارستان‌های سراسر دنیا تولید کنند. بخش اصلی دستگاه آمبوبگ است که در حال حاضر در بیشتر بیمارستان‌ها وجود دارد.
آمبوبگ، یا بی‌وی‌ام (Bag valve mask)، نام یک مخزن هوایی از جنس سیلیکون یا پلاستیک است که در ایجاد فشار مثبت ریوی در شرایط پنوموتوراکس یا در تنفس مصنوعی هنگام سی‌پی‌آر استفاده می‌شود. این وسیله دارای شیر یک‌طرفه است که باعث پُر شدن خود به خودی کیسه هوا می‌شود ولی از خالی شدن آن جلوگیری می‌کند.
معمولاً این آمبوبگ توسط تکنسین های اورژانس یا متخصصان پزشکی نصب می‌شوند تا بیمار بتوان به راحتی تنفس کند. محققان این مطالعه آمبوبگ‌ها را با اتصال آنها به مکانیزم خودکار تطبیق داند که به‌طور خودکار هوا را به داخل کیسه پمپ می‌کنند.
البته محققان تاریخ دقیقی درمورد اینکه چه زمانی اطلاعات نمونه اولیه برای همه به اشتراک گذاشته می‌شود، نگفته‌اند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو