کیت ایرانی تشخیص کرونا ساخته شد
5 فروردین 1399 ساعت: 22:1مدیر توسعه کسب و کار شرکت دانش بنیان پیشتاز طب از تولید ۸۰ هزار کیت تشخیص کرونا در خط تولید این شرکت خبر داد و گفت: امروز هزار کیت را میان آزمایشگاه‌ها توزیع کردیم.
به گزارش سپیدآنلاین وحید یونسی در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما با اشاره به تولید هفته‌ای ۸۰ هزار کیت تشخیص کرونا در خط تولید این شرکت افزود: از یک ماه قبل که شیوع بیماری کرونا در کشور آغاز شد این شرکت که از مجموعه مراکز دانش بنیان است کار تحقیق و توسعه را برای تولید کیت تشخیص شروع کرد.

وی گفت: شرکت دانش بنیان پیشتاز طب که دارای سابقه ۲۱ ساله در فعالیت‌های علمی است برای مبارزه با ویروس کرونا با استفاده از زیرساخت‌های مورد نیاز و همچنین با توجه به فراخوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به تولید کیت تشخیص کرونا کرد.

یونسی تصریح کرد: در ادامه تلاش‌های این شرکت در روند تولید کیت تشخیص کرونا ویروس خوشبختانه هفته گذشته با آزمایشات کنترل کیفی بر روی دستگاه‌ها یا کیت‌های تشخیص، تائیدیه وزارت بهداشت را دریافت کردیم.

وی ادامه داد: با دریافت این تائیدیه، بخشی از خط تولید این شرکت را از ابتدای هفته گذشته به تولید انبوه کیت تشخیص کرونا اختصاص دادیم که اکنون توانایی تولید ۸۰ هزار کیت تشخیص ویروس کرونا را در شرایط استاندارد کشور داریم که از نظر هزینه، این تولیدات داخلی از نمونه وارداتی قیمت پایین تری دارد.

مدیر توسعه کسب و کار شرکت دانش بنیان پیشتاز طب اضافه کرد: از امروز توزیع کیت‌های تشخیص کرونا به آزمایشگاه‌های دارای مجوز و تحت پوشش وزارت بهداشت با تعداد ۱۰ هزار عدد را آغاز کردیم و این کیت‌های تشخیص را به حدود ۱۰۰ آزمایشگاه تحویل دادیم.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو