شناسایی علائم جدید کووید19
3 فروردین 1399 ساعت: 20:1انجمن تخصصی گوش، حلق و بینی انگلیس، از دست دادن اشتها و حس بویایی را از علائم جدید ابتلا به کووید19 شناسایی و اعلام کردند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در بیانیه‌ای که از سوی انجمن تخصصی گوش، حلق و بینی انگلیس منتشر شده آمده است: شواهد ابتلا به کرونا در دیگر کشورها نشان می‌دهد که این ویروس از طریق چشم، بینی و حلق وارد بدن انسان می‌شود. ما همچنین علائم جدیدی را شناسایی کرده‌ایم اگر کسی علائم معمول ( تب بالا و سرفه مداوم) را از خود بروز نداده اما اشتها و حس بویایی را از دست دهد باید خود را قرنطینه کند تا مانع شیوع کرونا شود.

شناسایی علائم جدید کرونا

بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت انگلیس، افرادی که فقط دچار تب بالا و یا سرفه مداوم هستند باید خود را قرطینه کنند. با این حال دو تن از پزشکان انجمن تخصصی گوش، حلق و بینی انگلیس پس از بروز علائم فوق به کرونا مبتلا شده و از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌کنند.

پروفسور نیرمال کومار، فوق تخصص گوش، حلق و بینی در انگلیس می‌گوید؛ بینی اصلی ترین محل ورود ویروس کرونا به داخل بدن است. وی افزود: در بسیاری از بیماران جوان، علائم مشخصی مانند تب بالا و سرفه از خود بروز نداده اما اشتها و حس بویایی خود را از دست می‌دهند. این مساله نشان می‌دهد که ویروس از طریق بینی وارد بدن آنها شده است.

او بر همین اساس از دولت انگلیس خواست تا لباس‌های محافظه یکسره را در اختیار پزشکان و پرستارانی قرار دهد که در مراحل اولیه آزمایش کرونا با بیماران در تماس هستند.

این در حالی که انگلیس در استانه بحرانی شدن آمار ابتلا به کرونا با کمبود ظرفیت بیمارستان‌ها و تجهیزات پزشکی مواجه است. یک متخصص بخش اورژانس بیمارستان به اسکای نیوز گفت؛ اگر کرونا در انگلیس به وضعیت بحرانی برسد ممکن است اوضاع این کشور وخیم تر از ایتالیا شود. وی افزود: ایتالیا به لحاظ منابع و ظرفیت‌ بیمارستانی از انگلیس به مراتب پیشرفته تر است اما می‌توان روزهایی را پیش بینی کرد که ظرفیت بیمارستان‌ها در انگلیس تکمیل و بیماران به داخل راهروها سرازیر شوند.

آمار ابتلا به کرونا در انگلیس روز به روز در حال افزایش است. بر اساس آخرین آمار منتشر شده تاکنون ۵ هزار و ۱۸ نفر به این ویروس مبتلا و ۲۳۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو