سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد
کدام دستگاه‌ها مقصر اصلی توزیع دارو و تجهیزات پزشکی فاقد کیفیت هستند؟
25 خرداد 1398 ساعت: 21:3سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، بابیان‌اینکه با تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی بی‌کیفیت به شدیدترین وجه برخورد می‌شود، یادآورشد: توجه بیمه‌ها و سازمان‌های حرفه‌ای ناظر بر تولید در این بخش به ارتقای سطح کیفیت تولیدات منتهی خواهد شد.
به گزارش سپیدآنلاین، حیدر علی عابدی در گفت‌وگو با خانه ملت، در مورد تاکید وزیر بهداشت و درمان مبنی بر اینکه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی اجازه استفاده از محصولات بی‌کیفیت را نمی‌دهم و هرگز سلامت مردم را فدای رانت به واردات و تولیدات بی‌کیفیت نمی‌کنم، گفت: تاکنون گزارشی در مورد تولید دارو یا تجهیزات پزشکی بی‌کیفیت در کشور به این کمیسیون ارائه نشده است، اما به طور قطع وزیر بهداشت و درمان مواردی را تشخیص داده که بر این مهم تاکید کرده است.

تولید دارو و تجهیزات پزشکی بدون اخذ تاییدیه امکانپذیر نیست

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته در مورد تولیدات تجهیزات پزشکی باید از سازمان ملی استاندارد تاییدیه اخذ شده و بعد از آن وارد بازار شوند و چنانچه محصولات این بخش بدون برخورداری از این تاییدیه در اختیار مصرف‌کننده قرار گرفته باشند یا فاقد کیفیت لازم بوده باشند باید با تولیدکنندگان آنها به طور جدی برخورد شود.

وی افزود: آنچه مسلم است با تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی بی‌کیفیت به شدیدترین وجه برخورد خواهد شد، ضمن اینکه تولید دارو و تجهیزات پزشکی نیز بدون اخذ تاییدیه امکانپذیر نیست، بنابراین چطور ممکن است این نوع محصولات غیراستاندارد در کانال مصرف قرار بگیرند ؟

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: هم‌اکنون لازم است بیمه‌ها به عنوان تامین‌کننده هزینه‌های این بخش در کنار سازمان‌های حرفه‌ای که به عنوان صنف باید به این بخش نظارت داشته باشند، به این موضوع ورود پیدا کنند و مانع از عرضه دارو یا تجهیزات پزشکی فاقد کیفیت در بازار شوند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: بی‌تردید چنانچه تمام دستگاه‌های متولی در حوزه سلامت توجه خاصی به نحوه تولید و عرضه دارو و تجهیزات پزشکی داشته باشند، نتیجه آن به ارتقای سطح کیفیت تولیدات این بخش منتهی خواهد شد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو