اف‌دی‌ای ممنوعیت سولاریوم برای افراد زیر 18 سال را پیشنهاد می‌کند
29 آذر 1394 ساعت: 02:9سازمان غذا و داروی آمریکا پیشنهاد کرده است که سولاریوم یا تخت‌های برنزه کردن برای نوجوانان زیر 18 سال ممنوع شود و افراد بالای 18 سال هم هنگام استفاده از این دستگاه‌ها سندی مبنی بر آگاهی از خطرات آنها امضا کنند.
به گزارش هلث‌دی نیوز دکتر استفن اوستروف، رئیس موقت این سازمان اعلام کرد: «اقدام امروز به هدف کمک به حفاظت نوجوانان از یک علت شناخته‌شده و قابل‌پیشگیری سرطان پوست و سایر عوارض انجام می‌گیرد.»

پیشنهاد اف‌دی‌ای همچنین از افراد 18 ساله و بالاتر را ملزم می‌کند که سندی مبنی بر آگاهی از خطرات ناشی از سولاریوم را امضا کنند. آنان باید این سند را پیش از نخستین جلسه برنزه کردن و هر شش ماه پس از آن امضا کنند.

پیشنهادهای ایمنی دیگر که این سازمان برای سازندگان سولاریوم‌ها و محل‌های استفاده از آنها ارائه کرده است، شامل این موارد می‌شود:

1- نصب نشان‌های هشداردهنده روی این وسایل که برجسته‌تر و راحت‌تر برای خواندن باشند.
2-داشتن یک کلید اضطراری برای خاموش کردن دستگاه.
3- محدود کردن مقدار نوری که می‌تواند از چشم‌بند محافظتی عبور کند.
4-تضمین استفاده از چراغ‌های جایگزین مناسب به‌طوری‌که خطر سوختگی اتفاقی به حداقل برسد.
5-ممنوع کردن تغییرات خطرآفرین در این دستگاه‌ها برای مثال نصب لامپ‌های نور قوی‌تر بدون تایید اف‌دی‌ای.

کارشناسان اف‌دی‌ای می‌گویند قرار گرفتن در معرض پرتوهای ماورای بنفش ناشی از تخت‌های برنزه کردن باعث افزایش خطر دچار شدن به سرطان پوست ازجمله مرگبارترین آنها یعنی ملانوم می‌شود. این دستگاه‌ها طوری طراحی شده‌اند در مدت بسیار کوتاهی مقدار بسیار زیادی از پرتوهای ماورای بنفش را به بدن بتابانند. میزان پرتوها در برنزه کردن سالنی ممکن است 10 تا 15 برابر شدیدتر از برنزه کردن در آفتاب باشد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو