با حضور وزیر بهداشت انجام شد
بازگشایی و افتتاح بیمارستان سرپل ذهاب
6 دی 1397 ساعت: 12:10فاز دوم بیمارستان شهدای شهرستان سرپل ذهاب با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار کرمانشاه روز پنجشنبه به بهره برداری رسید.
به گزارش سپیدآنلاین، بخشی از این بیمارستان که در زلزله 7.3 ریشتری سال گذشته کرمانشاه آسیب دیده بود ، امروز با حضور وزیر بهداشت و استاندار کرمانشاه بازگشایی و افتتاح شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: برای نوسازی، مقاوم سازی و تجهیز این بیمارستان 20 میلیارد تومان هزینه شده که این میزان هفت میلیارد و 500 میلیون تومان برای تجهیزات و 12 میلیارد و 500 میلیون تومان برای ساخت و ساز و کارهای عمرانی هزینه شده است.

محمودرضا مرادی در ادامه اضافه کرد: متراژ این بیمارستان را پنج هزار متر مربع اعلام کرد که قبل از زلزله 7.3 ریشتری سال 96 دارای 56 تخت بود که اکنون 15 تخت به آن اضافه شده و به 71 تخت ارتقا یافته است.

وی افزود: بیمارستان شهدای سرپل ذهاب دارای 2 بخش زنان و مردان، سه اتاق عمل، زایشگاه، آزمایشگاه، سونوگرافی، رادیولوژی و سی تی اسکن است.
اتاق های عمل و زایشگاه قبل از زلزله در این بیمارستان وجود نداشت که اکنون به این بیمارستان اضافه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطر نشان کرد: بخش دیالیز با هشت تخت به بیمارستان شهدای سرپل ذهاب اضافه شده است که قبل از زلزله 7.3 ریشتری سال گذشته فاقد آن بود.

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت. 

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 103 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید. 

البته در زلزله 6.4 ریشتری یکشنبه چهارم آذر 97 هم 771 مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال 98 تکمیل می کنند.
ایرنا
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو