روابط فرانسه و ایران مستحکم تر می شود
28 آذر 1394 ساعت: 18:9رییس مجلس سنای فرانسه با تاکید بر این که روابط فرانسه و ایران مستحکم تر می شود، گفت: رییس جمهوری اسلامی ایران هفتم بهمن ماه ( 27 ژانویه ) به فرانسه سفر می کند.
به گزارش ایرنا، ژرار لارشه در جریان سفر خود به تهران امروز با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد و پس از آن در نشست خبری مشترک شرکت کرد.
وی در این نشست خبری مشترک با یادآوری اظهارات فرانسوا اولاند مبنی بر این که رییس جمهوری اسلامی ایران 27 و 28 ژانویه به فرانسه سفر می کند، اظهارامیدواری کرد که سفر دو روزه رییس جمهوری اسلامی ایران زمانی صورت گیرد که بحث تحریم ها کاملا تمام شده و سرآغاز دوره جدیدی باشد.
رییس مجلس سنای فرانسه همچنین به تشریح دیدار امروز خود با لاریجانی پرداخت و گفت: این نخستین سفر رییس مجلس سنای فرانسه به ایران است و من به دعوت رییس مجلس شورای اسلامی به ایران آمده ام و در این راستا از این دعوت سپاسگزارم.
لارشه با یادآوری این که در دیدار با لاریجانی درباره تحکیم روابط پارلمانی گفت و گو کرده است، افزود: این دیدار سرآغاز روابطی مستحکم تر میان ایران و فرانسه خواهد بود.
وی ادامه داد: ما بیش از هر چیز درباره تحکیم روابط دو کشور صحبت کردیم که این همکاری ها توسط مجلس و وزارت امور خارجه ایران در 14 ماه گذشته آغاز شده و چند ماه پیش کمیسیون امنیت ملی سنای فرانسه گزارشی به نام ایران قدرت بزرگ منطقه منتشر کرد که دلیل دیگری برای سفر من به ایران است.
وی خاطرنشان کرد: در این دیدار با لاریجانی درباره ایجاد روابط مستحکم با بسامد بیشتر صحبت کردیم .
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو