مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر: خبر داد
ادغام داروخانه های تک نسخه ای و مرکزی حلال احمر
26 آذر 1397 ساعت: 17:9مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر، از ادغام فضای فیزیکی داروخانه تک ‌نسخه‌ای و مرکزی هلال احمر با یکدیگر به ‌منظور پاسخگویی بهتر و سریع‌تر و پرهیز از سرگردان شدن بیماران در مراجعه به هر دو داروخانه خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین، از جمعیت هلال احمر، علی فرجی روز دوشنبه با اعلام اینکه در یک ماه آینده شرایط داروخانه‌ های هلال‌احمر با تغییرات در نظر گرفته شده بسیار بهتر خواهد شد، گفت: بر این اساس دو میز خدمت برای پذیرش در نظر گرفته شده که مراجعه ‌کنندگان در بدو ورود راهنمایی‌های لازم را دریافت می‌کنند و اگر بیماری نیاز به دارو داشته باشد، به پذیرش ارجاع داده و اگر نیاز به اخذ تاییدیه بیمه و خدمات بیمه‌گری داشته باشد، به بخش مربوطه راهنمایی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به افزایش پذیرش بیماران در سال جاری، افزود: میزان پذیرش روزانه در داروخانه هلال ‌احمر از 900 تا هزار نسخه در سال گذشته، امسال به روزانه هزار تا 1200 نسخه افزایش یافته است و تا یک ماه دیگر ظرفیت باجه های پذیرش را حدود50 درصد افزایش خواهیم داد.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر گفت: در زمینه ثبت UID که کد اختصاصی برای هر دارو به منظور رصد و تایید سلامت دارو است، در پشت باجه ‌های داروخانه 10 کارشناس مسئولیت بررسی و صدور این تاییدیه را بر عهده دارند و از این طریق مدت زمان انتظار بیماران بسیار کاهش یافته است.

فرجی با بیان اینکه تعداد باجه ‌های تحویل دارو در داروخانه افزایش یافته است، افزود: تمام نمایندگان بیمه‌های سلامت، ارتش، تامین اجتماعی و نظایر آن را که در داروخانه هلال‌احمر مستقر بودند، به محل قبلی داروخانه تک ‌نسخه‌ای و در فضایی جداگانه مستقر کرده‌ایم تا روند پاسخگویی به مراجعه ‌کنندگان به داروخانه‌های هلال‌احمر به شکل مطلوب‌ تری انجام شود.

وی با اشاره به اینکه فضای فیزیکی داروخانه تک نسخه‌ای و مرکزی با یکدیگر ادغام شده است، گفت: بر این اساس اگر بیماری هر دو داروی تک ‌نسخه‌ای و داروهای موجود در داروخانه مرکزی را نیاز داشته باشد، دیگر نیازی نیست تا مسافت هرچند کوتاه بین دو داروخانه را طی کند، چرا که اکنون متصدیان این دو داروخانه در یک محل مستقر شده و خدمات لازم را به بیماران و مراجعین ارائه خواهند داد.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر در پایان گفت: در این شرایط چنانچه بیمار یا مراجعه‌ کننده‌ای انسولین یا یک قلم داروی تک ‌نسخه‌ای برای دریافت داشته باشد به منظور پرهیز از معطلی در صف دریافت دارو، به صورت جداگانه پذیرش شده و نسخه آنها از سوی کارشناس خاصی که مسئول رسیدگی به نسخه ‌های تک قلم است، پیچیده می‌شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو