معاون پرستاری وزارت بهداشت در دیدار با رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد:
اجرای طرح مراکز جامع مراقبت پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد
19 مهر 1397 ساعت: 16:7معاون پرستاری وزارت بهداشت از تدوین آیین نامه مراکز جامع مراقبت پرستاری خبر داد و گفت: این طرح به زودی به صورت پایلوت در مشهد اجرایی خواهد شد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت در دیدار با محمدرضا داربی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام این مطلب، اظهار داشت: برنامه مراقبت های حمایتی و تسکینی با همکاری معاونت پرستاری و معاونت درمان در قالب یک کارگروه با هدف مراقبت های حمایتی و تسکینی در بیماران مزمن، برنامه ریزی شده است.

وی به بستری های غیر ضروی در بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: متاسفانه بیش از 8 درصد بستری ها در بیمارستاها ضرورتی ندارد که باعث هدر رفت هزینه ها و نیروی کار فعال شود. از این رو جای مراقبت های بین بیمارستان و منزل خالی است که باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

حضرتی از تدوین آیین نامه مراکز جامع مراقبت پرستاری خبر داد و گفت: در حال حاضر اصلاحات نهایی آین نامه در حال انجام است که این طرح به زودی به صورت پایلوت در مشهد اجرایی خواهد شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به کمبود شدید پرستار تصریح کرد: نباید کمبود پرستار باعث شود که بیش از ظرفیت دانشگاه های پرستاری دانشجو جذب کنیم، چراکه این موضوع از کیفیت آموزش می کاهد.

حضرتی در پایان به صدور بیش از 20 هزار پروانه صلاحیت حرفه ای اشاره کرد و افزود: پروانه های صلاحیت حرفه ای پرستاران، هر 4 سال یکبار تمدید می شود و پرستارانی که در طول 4 سال امتیازهای لازم را کسب نکنند، پروانه آنان تمدید نخواهد شد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو