راه اندازی کمپین بسیج همگانی واکسیناسیون برای حذف "هپاتیت" در کشور
15 مهر 1397 ساعت: 13:7رئیس اداره هپاتیت معاونت بهداشت از راه‌اندازی کمپین بزرگ بسیج همگانی واکسیناسیون برای حذف هپاتیت در کشور در راستای اجرای برنامه‌های حذف این بیماری خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین، رشید رمضانی با بیان اینکه بر اساس برنامه سازمان بهداشت جهانی، ایران ملزم به حدف هپاتیت تا سال ۲۰۳۰ است، گفت: برنامه‌های متعددی در این زمینه برای حذف هپاتیت B و C در حال اجراست. برای اجرای برنامه جامع حذف هپاتیت پیش نویس اولیه آن تهیه شده و برای کمیته علمی هپاتیت ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه حذف هپاتیت همچنین در برنامه‌های نظام شبکه بهداشت کشور ادغام شده و اهداف آن نیز در سامانه یکپارچه بهداشت "سیب"وارد شده است.

رمضانی گفت: یکی از برنامه‌های حذف واکسیناسیون گروه‌های در معرض خطر هستند که از جمله این گروه‌ها می‌توان به واکسیناسیون زندانیان اشاره کرده که طی چند سال اخیر اجرا شده است.

رئیس اداره هپاتیت وزارت بهداشت افزود: یکی از گروه‌های هدف واکسیناسیون، اهدا کنندگان خون هستند که مطابق تفاهم‌نامه‌ای که در اسفند ۹۶ بین سازمان انتقال خون و مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت منعقد شده، انجام می‌شود.

بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی خون دهنده‌های مستمر را که حداقل سالی دو بار خون اهدا می‌کنند و حدود ۶۰۰ هزار نفر در کشور هستند را از زمره گروه‌های هدف این برنامه اعلام کرد و گفت: افراد بالای ۲۹ سال در این گروه وقتی برای اهدای خون مراجعه می‌کنند، کارت واکسینه دریافت خواهند کرد. این برنامه از اول مهر امسال تا آخر اسفندماه انجام می‌شود و سایر گروه‌ها نیز در سال‌های آینده در گروه هدف قرار می‌گیرند.

وی در پایان گفت: واکسن و بستر اجرای برنامه در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور آماده شده است.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو