معاون آموزشی وزارت بهداشت:
3 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی ایران تحصیل می کنند
7 مرداد 1397 ساعت: 14:5معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر 3 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی ایران تحصیل می کنند و می توانیم ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در این دانشگاه ها به ویژه در دوره های تخصصی و PHD را افزایش دهیم.
به گزارش سپیدآنلاین، باقر لاریجانی در همایش روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، اظهار داشت: دانشجویان ایرانی و خارجی زیادی برای تحصیل در ایران به سفرای ایران در کشورهای مختلف مراجعه می کنند و وزارت بهداشت نیز تسهیلاتی را در این زمینه در نظر گرفته است.

وی با اشاره به وجود 66 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در کشور، گفت: در حال حاضر 250 هزار دانشجو در دانشگاه های علوم پزشکی تحصیل می کنند و در این زمینه، رشد بسیار خوبی داشته ایم و این دانشگاه ها توانسته اند همکاری های بین المللی خود با سایر کشورها را به طور قابل توجهی افزایش دهند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، طرح آمایش سرزمینی در حوزه آموزش پزشکی در کشور در حال اجرا است، افزود: وزارت بهداشت به حوزه آموزش پزشکی، نگاه نوآورانه داشته و دانشگاه های علوم پزشکی را ماموریت گرا کرده است.

لاریجانی یادآور شد: در حوزه آموزش پزشکی نقشه راه روشنی تدوین شده که تا 5 سال آینده به چه مقدار نیروی انسانی نیاز داریم که این نقشه راه، می تواند رسیدن به اهداف تعیین شده را تسهیل بخشد.

وی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر تعداد زیادی دانشجوی ایرانی در کشورهای مختلف تحصیل می کنند اما دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای بازگشت این دانشجویان، عمدتا بر اساس رتبه بندی های بین المللی و کاملا مشخص است. وب‌دا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو