عضو کمیسیون کشاورزی مجلس هشدار داد
آبیاری بخشی از مزارع جنوب تهران و استان البرز با فاضلاب خام و خطرناک
7 تیر 1397 ساعت: 13:4عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از آبیاری ۱۵۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی کشور با فاضلاب انتقاد کرد و گفت: متاسفانه بخشی از مزارع جنوب تهران و استان البرز با فاضلاب خام و خطرناک آبیاری می شود.
به گزارش سپیدآنلاین، عباس پاپی زاده با انتقاد از آبیاری 1500 هکتار از مزارع کشاورزی کشور با فاضلاب، گفت: در دنیا بازچرخانی فاضلاب مورد توجه ویژه قرار گرفته و از آن به عنوان منبع آبی جدید یاد می کنند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شواری اسلامی، بازچرخانی فاضلاب را راهکاری مهم برای مقابله با بحران آبی و استفاده از آن در کشاورزی برای پیشگیری از آبیاری مزارع با فاضلاب دانست و افزود: سیاستگذاری در استفاده از آب های نامتعارف از مهمترین رسالتی است که وزارت جهاد کشاورزی باید آن را دنبال کند زیرا بهترین منابع برای آبیاری فضای سبز و کشاورزی به شمار می رود.

وی با انتقاد از اینکه بخشی از مزارع جنوب تهران و استان البرز با فاضلاب خام و خطرناک آبیاری می شود، تصریح کرد: بارها به سازمان حفاظت محیط زیست تذکر داده و از سازمان بازرسی خواستار ورود به این موضوع شدیم اما متاسفانه این معضل رفع نشده و نظارت دقیقی بر نحوه آبیاری مزارع صورت نمی گیرد.

پاپی زاده با بیان اینکه شهرداری ها و آب و فاضلاب کشور باید ملزم به تکمیل تصفیه خانه کلانشهرها شوند، گفت: خروجی آب از تصفیه خانه هایی که مورد تایید سازمان های استاندارد و محیط زیست قرار می گیرد را می توان برای مصارف کشاورزی و آبیاری مزارع استفاده کرد.

نماینده مردم دزفول در مجلس دهم، با انتقاد از برخی اظهارات مبنی بر اینکه خشکسالی و کمبود منابع آب در روی آوردن کشاورزان به استفاده از فاضلاب برای آبیاری موثر بوده است، ادامه داد: باید با تشدید نظارت ها از فعالیت مزارعی که با فاضلاب آبیاری می شوند جلوگیری کرد زیرا سلامت مردم در معرض تهدید قرار می گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت ورود جدی تمامی دستگاه های نظارتی از جمله سازمان غذا و دارو، استاندارد، بازرسی قوه قضائیه به موضوع آبیاری مزارع با فاضلاب تاکید کرد و گفت: صحت و سقم آبیاری مزارع جنوب با فاضلاب باید بررسی و اطلاع رسانی شود زیرا این موضوع با سلامت مردم سروکار دارد. خانه ملت
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو