سزارین برنامه‌ریزی‌شده نسبت به سزارین اورژانس خطر بیشتری برای نوزاد دارد
26 آذر 1394 ساعت: 03:9یک بررسی جدید نشان می‌دهد که نوزادان متولدشده از راه عمل سزارین از پیش برنامه‌ریزی‌شده نسبت به نوزادانی که به‌طور اورژانس با سزارین به دنیا آمده‌اند یا با زایمان طبیعی متولدشده‌اند، مشکلات بهداشتی بیشتری دارند.
به گزارش هلث‌دی نیوز این یافته‌ها بیانگر این است که زایمان طبیعی حتی اگر در میانه آن نیاز به عمل سزارین اورژانس پیش بیاید، شروع سالمتری برای زندگی نوزادان است.

این یافته‌ها که از یک بررسی 15 ساله در اسکاتلند به دست آمده در ژورنال انجمن پزشکی آمریکا (جاما) منتشر شده است.

دکتر میرید بلک از دانشگاه آدلاید، سرپرست این بررسی گفت که در حین زایمان طبیعی نوزاد در تماس با باکتری‌های بدن مادر قرار می‌گیرد و این امر ممکن است به رشد دستگاه ایمنی کودک کمک کند.

نوزادانی که با عمل سزارین برنامه‌ریزی‌شده به دنیا می‌آیند ممکن است در معرض باکتری‌های بدن مادر قرار نگیرند، اما نوزادانی که با عمل سزارین اورژانس متولد می‌شوند دست‌کم تاحدی در معرض این باکتری‌ها قرار می‌گیرند.

این یافته‌ها به‌خصوص از این لحاظ اهمیت دارد که شمار عمل‌های سزارین در آمریکا در حال افزایش است و حدود یک‌سوم نوزادان با سزارین به دنیا می‌آیند.

میزان تولدهای با سزارین بدون دلیل پزشکی در زنان با بارداری کم‌خطر از 3.3 درصد در سال 1991 به 5.5 درصد در سال 2001 رسید.

پژوهش‌های پیشین نشان داده‌اند که کودکانی متولدشده با عمل سزارین در معرض افزایش خطر دچار شدن به مشکلات سلامت مانند آلرژی‌ها و چاقی هستند و عمل سزارین همچنین با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع یک همراهی دارد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو