ادعای جدید دانشمندان ژاپنی؛
پیشگیری از مرگ بیماران قلبی با واکسن آنفلوآنزا
11 اسفند 1396 ساعت: 19:12دانشمندان ژاپنی ادعا می‌کنند تزریق واکسن آنفلوآنزا در کاهش خطر مرگ بیماران مبتلا به نارسایی قلبی موثر است.
به گزارش مدیکال‌نیوزتودی، گروهی از افراد در معرض خطر، خصوصاً در فصل شیوع آنفلوآنزا، افراد مبتلا به بیماری قلبی هستند، زیرا این افراد در خطر گسترش عوارض مربوط به آنفلوآنزا قرار دارند.
اکنون، دانشمندان دانشکده علوم پزشکی دانشگاه "ناگویا" (Nagoya) در ژاپن، پژوهش‌های پیشین مربوط به خطر مرگ در اثر همه موارد را در افراد مبتلا به نارسایی قلبی و واکسیناسیون در برابر آنفلوآنزای فصلی مورد بررسی قرار داده‌اند.
یافته‌های اخیر که در شصت‌وهفتمین نشست علمی سالانه "دانشگاه آمریکایی پزشکی قلب" (ACC) در اورلاندو ارائه خواهد شد، نشان می‌دهد که در فصل آنفلوآنزا، خطر مرگ و میر در اثر همه موارد در میان افراد مبتلا به نارسایی قلبی ، پس از واکسیناسیون در برابر آنفولانزا متوقف می‌شود.
این پژوهشگران در تحلیل 6 پژوهش از آمریکای شمالی، اروپا و آسیا، داده‌های مربوط به 78 هزار نفر از افراد مبتلا به نارسایی قلبی را بررسی کردند.
نتایج همه این بررسی‌ها، کاهش مرگ را در میان افرادی که واکسن آنفولانزا را دریافت کرده بودند، نشان داد. این خطر، در طول فصل آنفلوآنزا، تقریبا تا 50 درصد و در بقیه سال تا 20 درصد کاهش پیدا کرد.
"هیدکاتسو فوکوتا" (Hidekatsu Fukuta)، نویسنده ارشد این پژوهش می‌گوید: برای تایید فایده واکسن آنفلوآنزا در نجات احتمالی این بیماران، به بررسی‌های تصادفی کنترلی نیاز است.ایسنا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو