افضلی در واکنش به کاهش بودجه بیمه سلامت در لایحه 97:
قطعا بودجه پیش‌بینی شده جوابگو نخواهد بود
9 دی 1396 ساعت: 13:10نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در واکنش به کاهش بودجه سازمان بیمه سلامت در لایحه بودجه 97، اظهار داشت: «قطعا بودجه پیش‌بینی شده برای سازمان بیمه سلامت جواب‌گو نخواهد بود.»
به گزارش خبرنگار سپید، سیدحسن افضلی با اشاره به کاهش بودجه سازمان بیمه سلامت در لایحه بودجه سال آینده، گفت: «در حال حاضر مشکل عمده‌ موجود که هر روز بیش‌ازپیش خود را نشان می‌دهد این است که حدود 90 درصد بودجه کشور صرف دستمزد و هزینه می‌شود.»
وی افزود: «امروز باید برای این مشکل راهکاری اندیشیده شود، از سوی دیگر مشکلی که در سال 97 خود را عیان خواهد نمود، اوراق قرضه‌ای‌ است که برای حل مشکلات ارائه گردیده است. این اوراق در سال 97 با 20 درصد سود، خود را به بودجه تحمیل می‌کند.»
افضلی اضافه کرد: «در سال گذشته بودجه‌ای که برای سال 96 تعریف شد با کسری زیادی مواجه شد. علاوه بر این امسال وظایف تکلیفی دیگری نیز تعریف شده و این نشان می‌دهد که این بودجه نمی‌تواند جوابگو باشد. کما اینکه ممکن است باز هم با کسری مواجه شویم.»
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس تاکید کرد: «متاسفانه به دلیل شرایط جاری کشور باید فکر جدی برای منابع داشته باشیم و تا حد امکان بار اوراق قرضه را از دوش بودجه برداریم. در غیر این صورت بودجه برای سازمان بیمه سلامت قطعا جوابگو نخواهد بود؛ ضمنا امروز هم در بسیاری از بخش‌ها مشکل کمبود بودجه وجود دارد و محسوس است.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو