کری: آمریکا سرنگونی حکومت سوریه را در دستور کار خود ندارد
25 آذر 1394 ساعت: 10:9جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: آمریکا و شرکای این کشور سرنگونی حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را دردستور کار خود ندارند.
به گزارش ایرنا، کری که با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دیدار می کرد؛ در جمع خبرنگاران در مسکو خاطرنشان کرد، آمریکا و شرکایش برای تغییر حکومت سوریه تلاش نمی کنند.
وی با اشاره به گفت و گوی مفصل خود با رئیس جمهوری روسیه درباره مساله سوریه افزود: به ولادیمیر پوتین گفتیم که معتقدیم اسد امکان باقی ماندن در مقام رهبر سوریه را ندارد. اما امروز تلاش های خود را بر اختلافات با روسیه متمرکز نمی کنیم و اصرار نداریم که حتما باید در مورد بشار اسد اقدام صورت گیرد. توجه خود را به روند حل و فصل سیاسی بحران سوریه متمرکز کرده ایم.
وزیر خارجه آمریکا افزود: با رئیس جمهوری روسیه در باره ضرورت افزایش تلاش ها برای دستیابی به راهکار سیاسی مساله سوریه گفت و گو کردیم. در مورد برگزاری نشست گروه حامیان سوریه گفت و گو کردیم تا تحت نظارت سازمان ملل آنچه مذاکره کرده ایم تایید شود و نیز گامهای لازم برای حل و فصل سیاسی بررسی شود تا آتش بس در سوریه برقرار شود.
وی خاطرنشان کرد، واشنگتن در باره رویکرد اصلی در مساله سوریه با مسکو اتفاق نظر دارد از جمله این که معتقدیم این کشور باید یکپارچه بماند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو