اولاند به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه نیز راه نمی یابد
25 آذر 1394 ساعت: 10:9نتایج یک نظرسنجی حکایت از آن دارد که «فرانسوآ اولاند» رئیس جمهوری فرانسه در هیچ صورتی حتی به مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری 2017 میلادی صعود نمی کند، چه برسد به اینکه بتواند برای بار دوم در انتخابات پیروز شود.
به گزارش تارنمای روزنامه فرانسوی«لو فیگارو»، نتایج موسسه نظرسنجی «ت ان اس سوفر» (TNS Sofres) که در رسانه های فرانسوی منتشر شده است، نشان می دهد به رغم افزایش محبوبیت اولاند در هفته های گذشته و نیز نتایج نسبتا خوب حزبش در دور دوم انتخابات محلی – استانی، وی در هیچ شرایطی نمی تواند به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آینده کشورش راه یابد.
این نظرسنجی نشان می دهد: خواه «نیکلا سارکوزی» رئیس جمهوری سابق فرانسه نامزد حزب راستگرای «جمهوری خواهان» باشد یا نباشد، خواه «فرانسوآ بایرو» رهبر حزب «مودم» اعلام نامزدی کند یا نه و حتی اگر «آلن ژوپه» به عنوان نامزد حزب راست و میانه در انتخابات شرکت کند، وضعیت اولاند تغییر نمی کند و با داده های موجود، وی در هیچ صورتی به دور دوم انتخابات راه نمی یابد.
این نظرسنجی که در روزهای 14 و 15 دسامبر (23 و 24 آذر) و پس از دور دوم انتخابات محلی – استانی فرانسه انجام شده است نشان می دهد که اولاند دیگر انتخاب مردم فرانسه برای ریاست جمهوری کشورشان نیست.
اگر سارکوزی در انتخابات میان دوره ای جمهوری خواهان انتخاب و به عنوان نامزد حزبش معرفی شود و بایرو نیز اعلام نامزدی کند، 24 درصد آرا از آن سارکوزی خواهد بود. به این ترتیب، اولاند تنها می تواند 19 درصد آرا را کسب کند. «مارین لو پن» رهبر حزب راست افراطی «جبهه ملی» نیز 26 درصد آرا و بایرو حدود 10 درصد آرا را کسب خواهند کرد.
در صورتی که بایرو در انتخابات شرکت نکند، سارکوزی، اولاند و لو پن به ترتیب 26، 22 و 27.5 درصد آرا را کسب خواهند کرد.
در هر دو صورت، اولاند با فاصله 3 تا 5 درصدی از دومین نامزد انتخابات ریاست جمهوری از راه یابی به دور دوم انتخابات باز خواهد ماند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو