فازهای 15و16 پارس جنوبی هفته آینده با حضور روحانی گشایش می یابد
24 آذر 1394 ساعت: 16:9فازهای 15و 16 پارس جنوبی هفته آینده با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به طور رسمی گشایش می یابد.
به گزاش ایرنا، فازهای 15 و 16 پارس جنوبی ظرفیت تولید روزانه 50 میلیون مترمکعب گاز را دارند که به تازگی طرح توسعه آنها به پایان رسیده است.
قرار است 50 میلیون مترمکعب گاز پالایش شده تولیدی این فازها برای تامین سوخت و خوراک مورد نیاز مشترکان خانگی، تجاری، صنعتی، تولید روزانه 80 هزار بشکه میعانات گازی و 400 تن گوگرد برای صادرات به بازارهای جهانی و تولید سالانه یک میلیون و 50 تن گاز مایع برای صادرات، استفاده شود.
تخمین زده می شود با بهره داری کامل از فازهای 15 و 16 و در مدار فعالیت قرار گرفتن همه بخش ها، سالانه معادل 6 میلیارد دلار درآمد برای کشور کسب شود.
در اسفندماه سال گذشته نیز فاز 12 که به عنوان بزرگترین فاز پارس جنوبی به شمار می رود به ظرفیت تولید روزانه 75 میلیون مترمکعب گاز توسط رئیس جمهوری به طور رسمی افتتاح شد.
پس از اولویت بندی فازهای نیمه کاره پارس جنوبی، روند توسعه و بهره برداری از این فازها شتاب گرفته و میزان تولید گاز کشور افزایش یافته است.
بر اساس گزارش ها، از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه، حدود 110 میلیارد مترمکعب به شبکه سراسری تزریق شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد پنج درصدی داشته است.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو