وزیر بهداشت: روحانی با اجرای طرح تحول از خیران بزرگ سلامت است
9 اردیبهشت 1396 ساعت: 18:2وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آقای روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران با اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از خیران بزرگ سلامت کشور به شمار می‌رود.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، حسن هاشمی روز شنبه در مراسم افتتاح ساختمان المهدی مجتمع بیمارستانی نور و علی اصغر(ع) اصفهان افزود: رئیس جمهوری، حوزه سلامت را از اولویت‌های دولت خود قرار داد و طرح تحول نظام سلامت از کارهای کم نظیر انجام شده در کشور است.
وی همچنین با بیان اینکه خیران در سال گذشته حدود یکهزار و 500 میلیارد تومان به حوزه سلامت، بهداشت و درمان کشور کمک کردند، اظهار کرد: کمک خیران به بخش سلامت و بهداشت و درمان کشور سال به سال بیشتر می‌شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اظهار خرسندی از تکمیل ساختمان المهدی بیمارستان نور و علی اصغر(ع) اصفهان با کمک خیران حوزه سلامت، گفت: وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در تجهیز این مجتمع درمانی کمک کردند.
وی از خیران حوزه سلامت خواست تا وزارت بهداشت را در اداره کردن این مجموعه‌ها یاری کنند تا مراقبت بیشتری از جانب واقفان صورت گیرد و این موضوع را از سیاست‌های وزارت بهداشت خواند.
استاندار اصفهان نیز در این مراسم با اشاره به یکهزار میلیارد تومان اعتباری که در دولت یازدهم به بخش سلامت و بهداشت و درمان استان اصفهان تخصیص یافت، گفت: 850 میلیون تومان آن توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و 150 میلیارد تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی کاشان در بخش‌های مختلف اجرای طرح تحول نظام سلامت هزینه شده است.
رسول زرگرپوربا بیان اینکه استان اصفهان تا قبل ازدولت یازدهم حدود شش هزار تخت بیمارستانی داشت، افزود: در مدت سه و نیم سال فعالیت دولت یازدهم، یکهزار و 200 تخت بیمارستانی جدید به ظرفیت استان اضافه شد که قابل مقایسه با دوره‌های قبل نیست.
وی با اشاره به بازسازی 200 هزار متر مربع فضای بیمارستانی در استان در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت، اظهار کرد: عده‌ای می گویند این آمار روی کاغذ است اما باید از این افراد پرسید که تخت‌های جدید اضافه شده، بیمارستان یثربی کاشان یا بیمارستان کلیشاد اصفهان که افتتاح شدند نیز روی کاغذ است؟
استاندار اصفهان گفت: باید کار انجام شده را گفت و در این زمینه انصاف رعایت شود.
وی همچنین اصفهان را بهشت خیران خواند و افزود: یکهزار مجموعه خیران در استان فعال است.
زرگرپور همچنین با اشاره به عملکرد دولت یازدهم در استان اصفهان تصریح کرد: در سه و نیم سال گذشته 12 هزار و 700 طرح با اعتبار 105 هزار میلیارد ریال در استان افتتاح شده است.
وی ادامه داد: 55 درصد از این اعتبارات و سرمایه گذاری‌ها توسط بخش خصوصی، 25 درصد توسط شهرداری‌ها و 20 درصد توسط دولت بوده است.
استاندار اصفهان همچنین رکورد شکنی ورود گردشگران خارجی به اصفهان را یکی دیگر از دستاوردهای دولت یازدهم خواند و گفت: فروردین امسال 85 هزار گردشگر خارجی از 44 کشور به اصفهان سفر کرده‌اند که این رکورد در 40 سال گذشته در استان اصفهان بی سابقه بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در سال 92 در مجموع 65 هزار گردشگر خارجی به اصفهان سفر کردند.
استاندار اصفهان با اشاره به سفر سه وزیر دولت یازدهم در سه روز گذشته به اصفهان گفت: امروز نیز 20 طرح حوزه سلامت با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد که یکی از آنها ساختمان 150 تختی المهدی با اعتبار 45 میلیارد تومان بود.
در پایان این مراسم از تعدادی از خیران سلامت اصفهان از جمله خانواده مرحوم ساوج قدردانی شد.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه در دویست و چهل و ششمین سفر استانی خود، 20 طرح مختلف آموزشی، درمانی و پزشکی را در استان اصفهان افتتاح کرد.
از جمله این طرح‌ها می‌توان به تالار نفیس، مرکز آموزش‌های مجازی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مجموعه چند منظوره آموزشی و مرکز آزمون تدبیر، ساختمان 150 تختخوابی المهدی در مجتمع بیمارستانی خورشید اصفهان، طرح توسعه اورژانس بیمارستان آیت الله کاشانی اصفهان، 12 پایگاه و مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و 2 مرکز تصویربرداری پزشکی در نجف آباد و لنجان اشاره کرد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو