قربانی:
اجرا نشدن پزشک خانواده منجر به بلعیدن منابع سلامت می‌شود
4 اردیبهشت 1396 ساعت: 17:2نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه عدم اجرای پزشک خانواده منجر به بلعیدن منابع سلامت می‌شود، گفت: بهترین روش آن است که منابع اجرای سیستم ارجاع مدیریت شود.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدحسین قربانی با بیان اینکه اجرایی شدن سیستم ارجاع نیازمند بازنگری است، گفت: در جلسه ای که اخیرا کمیسیون بهداشت مجلس با وزیر بهداشت برگزار کرد، اعضای کمیسیون این موضوع را مورد تاکید قرار دادند که ضعف های اجرای پزشک خانواده را برطرف کنند.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس افزود: در شرایط کنونی مجلس برای اجرایی شدن پزشک خانواده آمادگی لازم را برای تدوین قانون و تامین منابع داردتا به وضعیت موجود کمک کند لذا ضروری است وزارت بهداشت نیز از وضعیت کنونی گزارشی تهیه کند.
قربانی تصریح کرد: واقعیت آن است که اجرایی نشدن طرح پزشک خانواده به طرح تحول سلامت ضربه زده و منجر به بلعیدن منابع می شود که بهترین روش آن است که منابع اجرای سیستم ارجاع مدیریت شود. وی با بیان اینکه شرایط اجرای طرح پزشک خانواده مهیا نیست، افزود: اجرای پزشک خانواده نیازمند الزاماتی است که هنوز در کشور فراهم نیست یکی از الزامات آن راه اندازی پرونده الکترونیک سلامت است که باید مورد توجه قرار گیرد.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: پزشک خانواده در دو استان فارس و مازندران اجرایی شد اما هنوز نتوانسته در سراسر کشور عملیاتی شود لذا باید نواقص آن در این دو استان بر طرف شده تا در کشور اجرایی شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو