مدیرکل دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت اعلام کرد:
برنامه وزارت بهداشت برای پیشگیری از مرگ مادران و نوزادان
30 فروردین 1396 ساعت: 13:1مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: یکی از برنامه‌های دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، پیشگیری کامل از مرگ قابل اجتناب مادر، نوزاد و کودکان زیر یکسال تا 13 سال آینده است.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، محمداسماعیل مطلق با اعلام این خبر در رشت گفت: جلسه‌ای با حضور کارشناسان بهداشتی استان گیلان برگزار کردیم و در این جلسه ضمن تبیین اهداف برنامه ششم توسعه، اعلام شد برخی از اهداف برنامه پنجم توسعه نیز در این استان محقق شده است.
وی افزود: ازجمله این برنامه‌ها می‌توان کاهش مرگ مادران، نوزادان، کودکان، افزایش شاخص امید به زندگی و شاخص افزایش امید به زندگی کیفی را نام برد. مطلق ادامه داد: برای برنامه ششم توسعه نیز برنامه این است که مرگ نوزادان را در استان گیلان به زیر هفت در هزار تولد و مرگ کودکان یکسال را به زیر 10 در هزار تولد و مرگ مادران باردار را نیز به زیر 15 در 100 هزار تولد زنده برسانیم.
مطلق گفت: اهداف دیگر این است که تا 13 سال آینده در تمام استان‌های کشور هیچگونه مرگ قابل اجتنابی برای مادران باردار، نوزادان و کودکان زیر یکسال نداشته باشیم. مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس اظهار داشت: در این جلسه برنامه‌هایی که برای استان گیلان تدوین شده بود و همچنین اجرای کامل برنامه NCD و کاهش سرطان‌ها، کاهش مرگ افراد 30 تا 70 ساله، کاهش بیماری‌های قلبی، دیابت، فشار خون و سه نوع سرطان بحث و بررسی شد.
وی افزود: خوشبختانه آموزش‌ها در گیلان ارائه شده و تا پایان اردیبشهت ماه کلیه مراقبان سلامت این آموزش ها را دریافت خواهند کرد و برای کل استان این مراقبت ها به طور کامل انجام می شود.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو