قربانی اعلام کرد:
اختصاص درصدی از تخت‌های بیمارستانی به بیماران اعصاب و روان در برنامه ششم
21 فروردین 1396 ساعت: 15:1نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس نسبت به افزایش افسردگی در کشور هشدار داد و گفت: بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات افسردگی ناشی از ناهنجاری های اجتماعی است که هزینه های سنگینی را به جامعه تحمیل کرده است.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدحسین قربانی درباره اعلام آمار 6میلیون و 400هزار نفری مبتلایان به افسردگی در ایران، گفت: این بیماری در همه کشورها به ویژه کشورهای توسعه یافته وجود دارد اما ریشه افسردگی در کشور ما به عواملی همچون بیکاری، مشکلات معیشت و شرایط اقتصادی وابسته است.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس افزود: باید در همه ابعاد از جمله محیط زندگی و خانواده، پیوست سلامت را داشته باشیم که این موضوع به تنهایی از عهده وزارت بهداشت بر نمی‌آید و باید همه دستگاه ها تلاش کرده تا اقدامی در این راستا صورت گیرد.
قربانی تصریح کرد: افسردگی دارای ابعاد مختلفی است که در مرحله حاد آن که درمان است باید وزارت بهداشت وارد عمل شود لذا به نظر می رسد برای پیشگیری از روند افسردگی، از ظرفیت سایر دستگاه ها استفاده کرد تا از بروز بیماری افسردگی جلوگیری شود. وی یادآور شد: بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات افسردگی ناشی از ناهنجاری های اجتماعی است که هزینه های سنگینی را به جامعه تحمیل کرده است.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: در بودجه96 و برنامه ششم توسعه تلاش شد تا با واگذاری اختیاراتی به وزارت بهداشت تعدادی از تخت‌های بیمارستانی برای بیماران اعصاب و روان اختصاص یابد از سویی دیگر منابعی نیز برای پیشگیری و درمان با کمک و حمایت های بیمه ای از سوی مجلس پیش بینی شده که باید مورد توجه متولیان قرار گیرد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو