مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:
دفترچه‌های بیمه سلامت روستاییان از تیرماه حذف می‌شود
17 فروردین 1396 ساعت: 18:1مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: با راه‌اندازی سامانه الکترونیکی، دفترچه‌های درمانی بیمه سلامت روستائیان از تیرماه امسال در کشور حذف می‌شود.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، محمدجواد کبیر گفت: این طرح به صورت پایلوت در کردستان اجرا شده و در سایر استان ها نیز از تیرماه آغاز می شود.
به گفته وی حذف دفترچه های درمانی تسهیل در خدمات به مردم را افزایش داده و ضریب خطا در بخش درمان را به حداقل می رساند. وی اضافه کرد: یکی از اهداف اصلی طرح تحول نظام سلامت رضاتمندی مردم و دسترسی آسان انها به خدمات درمانی بوده که در نظام الکترونیکی، این هدف دست یافتنی تر است.
کبیر اظهار کرد: در نظام سلامت کشور بخشی از هزینه ها نیز از اختلافات ناشی از خطاها ایجاد می شود که با راه اندازی نظام الکترونیکی این ضریب خطاها نیز به حداقل می رسد. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: با الکترونیکی شدن دفترچه های درمانی بیمه سلامت میزان سرانه دارو برای گروه های مختلف جمعیتی مشخص می شود و برنامه ریزی ها در این خصوص نیز با هماهنگی و انسجام بیشتری انجام می شود.
وی اظهار کرد: حذف دفترچه های درمانی می تواند نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه ها، ارائه خدمات مطلوب تر و مدیریت منابع داشته باشد. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: از ابتدای سال جاری این سازمان به زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتقال یافته و به عنوان سازمانی مستقل سیاست های این وزارتخانه را عملیاتی می کند.
کبیر افزود: در دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار خوبی در زمینه دسترسی مردم به امکانات درمانی و بهداشی صورت گرفته و این اقدامات در استان های کمترتوسعه یافته از جمله کردستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، ایلام و هرمزگان بسیار ملموس تر است.
وی اضافه کرد: در زمان ثبت نام بیمه سلامت، استان های کردستان، آذربایجان غربی و خراسان رضوی بعد از تهران به نسبت جمعیت بیشترین استقبال را از بیمه همگانی داشتند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: معوقه داروخانه ها تا آذر 95 پرداخت شده و معوقه پزشکان دارای مطب و کلینیک های تا آبان ماه پرداخت شده است. وی اضافه کرد: معوقه مراکز درمانی دولتی نیز مرداد ماه پرداخت شده و با توجه به دستور رئیس جمهوری تمامی معوقات این سازمان به زودی پرداخت می شود.
وی اظهار کرد: پرداخت معوقات بیمه سلامت می تواند نقش مهمی در ارائه خدمات و رضایت مندی طرفین را به دنبال داشته باشد. وی مجموع جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت کشور را 40 میلیون نفر اعلام کرد و افزود: بیش از 22 میلیون نفر این تعداد را نیز روستائیان تشکیل می دهد که پیش از این در هیچ یک از صندوق های بیمه ای کشور عضویت نداشتند.
گفتنی است طرح تحول نظام سلامت اردیبهشت سال 93 به منظور کاهش پرداخت هزینه های درمانی از جیب مردم، حضور پزشکان متخصص در بیمارستان های مشمول، ارتقای کیفیت خدمات درمانی و ویزیت در بیمارستان های مشمول، حفاظت مالی از بیماران صعب العلاج، خاص و نیازمند، ارتقای کیفیت هتلینگ بیمارستان های مشمول طرح و حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم به مرحله اجرا درآمد. نام نویسی برای بیمه سلامت ایرانیان نیز همزمان در سراسر کشور از اول اردیبهشت سال 1393 آغاز و توزیع دفترچه های درمانی نیز از سوم خرداد همان سال آغاز شد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو