عضو کمیسیون اجتماعی مجلس انتقاد کرد:
نبود تجهیزات پیشرفته برای درمان بیماران سوختگی/ لزوم حمایت دولت از این بیماران
15 فروردین 1396 ساعت: 16:1عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از نبود تجهیزات پیشرفته برای درمان بیماران سوختگی، بر ضرورت حمایت‌های مالی و افزایش تخت‌های بیمارستانی برای درمان این گروه از بیماران تاکید کرد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، رسول خضری با تاکید بر ضرورت حمایت از بیماران سوختگی، گفت: متاسفانه سالانه سه هزار نفر در اثر سوختگی جان خود را از دست می دهند که طبق بررسی ها از هر 2 بیمار با سوختگی بیش از 60 درصد، یک نفر جان خود را از دست می دهد در حالی که در کشورهای پیشرفته دنیا از هر 2 نفر با سوختگی 93 درصد یک بیمار جان خود را از دست می دهد که این نشان دهنده نبود تجهیزات پیشرفته در درمان بیماران سوختگی است.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با انتقاد از کمبود تخت بیمارستانی برای درمان بیماران سوختگی، افزود: لازم است حدود 10 تا 15 درصد از ظرفیت تخت‌های بیمارستانی به بیماران سوختگی اختصاص یابد این درحالی است که بیمارستان‌ها در برخی از استان ها هیچ تختی برای درمان سوختگی وجود ندارد.
خضری تصریح کرد: متاسفانه بیمارستان های خصوصی زیربار پوشش ارایه خدمات به بیماران سوختگی نمی‌روند چراکه درمان این بیماران هزینه بر است و بخش خصوصی از عهده آن بر نمی آید لذا بخش های دولتی هزینه آن را تقبل می کند که در همین زمینه فشار زیادی نیز بر دولت وارد می شود.
وی یادآور شد: در هر بیمارستان باید یک بخش ویژه آی سی یو برای بیماران سوختگی وجود داشته باشد چراکه بیماران سوختگی دچار عفونت های زیادی می شوند که نیازمند مراقبت های ویژه هستند. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در سال جدید دولت باید اقدامات اساسی را در عرصه کمک به بیماران سوختگی از جهت حمایت‌های مالی و تخصیص بیمارستان‌های ویژه برای این بیماران مدنظر قرار دهد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو