نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:
75درصد اقلام دارویی در داخل تولید می‌شود
15 فروردین 1396 ساعت: 16:1نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه حوزه سلامت در تحقق اقتصاد مقاومتی پیشتاز بوده است، گفت: همین امر باعث شد امروزه ۷۵درصد اقلام دارویی مورد نیاز کشور در داخل تولید شود.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدحسین قربانی با یادآوری نام‌گذاری سال 96 با عنوان" اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال"، گفت: مقام معظم رهبری طی 3 سال اخیر بحث اقتصاد مقاومتی را با رویکردهای متفاوتی مورد توجه قرار دادند زیرا بدون شک معیشت و اشتغال بزرگترین دغدغه جامعه است و باید همه مدیران در سطوح مختلف نگاه ویژه ای به اشتغال و تولید داخل داشته باشند.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس افزود: واقعیت آن است که حوزه سلامت در تحقق اقتصاد مقاومتی نسبت به سایر دستگاه ها و نهادها پیشتاز و پیشگام بوده و گام های موثری نیز در این زمینه برداشته است. قربانی تصریح کرد: توجه به تولید داخل در حوزه داروها، افزایش کیفیت این محصولات و جلوگیری از واردات بی رویه دارو و تجهیزات پزشکی از جمله اقداماتی بود که باعث شد امروزه 75 درصد اقلام دارویی مورد نیاز کشور در داخل تولید شود.
وی یادآور شد: اقدامات وزارت بهداشت سبب شد از خروج ارز در زمینه واردات دارو تا حد قابل توجهی جلوگیری شود و با حمایت از تولید داخل اغلب مواد مورد نیاز در کشور تولید شود. قربانی تاکید کرد: از سویی دیگر تلاش برای کاهش پرداخت از جیب مردم و تربیت نیروی کارآمد و متخصص نیز گام دیگری در جهت تحقق اقتصادی مقاومتی در حوزه سلامت به شمار می رود.
قربانی افزود: ناگفته نماند که مجلس نیز برای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت همراهی مثبتی با وزارت بهداشت داشت و با تصویب منابع پایدار برای طرح تحول سلامت و اخذ مالیات بر دخانیات و کالای آسیب رسان کمک کرد تا اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود. نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: امیدواریم در سال جدید نیز وزارت بهداشت بیش از گذشته در عرصه اقتتصاد مقاومتی قدم برداشته و شاهد پیشرفت کشور در حوزه تولید و اشتغال باشیم.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو