رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:
مرگ دونفر در مازندران به دلیل ابتلا به آنفلوانزا
24 آذر 1394 ساعت: 14:9رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مرگ دو بیمار مبتلا به آنفلوانزا در این استان خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، قاسم جان‌بابایی گفت: «دو بیمار با وجود بستری شدن در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری و انجام اقدامات درمانی، جان باختند.»
جان‌بابایی افزود: «این افراد که مبتلا به بیماری‌های مزمن ازجمله آسم بودند، در برابر ویروس H1N1 آسیب‌پذیر شدند و به‌خاطر ضعف سیستم دفاعی بدن اقدامات درمانی برای آنان موثر واقع نشد.»
جان بابایی به خانواده‌های مازندرانی توصیه کرد درصورت ابتلای هر عضوی از خانواده به بیماری آنفلوانزا، بیمار را به نزدیک‌ترین مراکز درمانی برسانند و یا به پزشک خانواده خود مراجعه کنند .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: «همه ساله در فصل سرما آنفلوانزا به‌عنوان یک بیماری اپیدمی در کشور و در مازندران شیوع می‌یابد و برای مقابله با آن رعایت بهداشت فردی باید در دستورکار خانواده‌ها قرار گیرد.»
وی همچنین به شهروندان مبتلا به بیماری ریوی، نارسایی کلیوی و کبدی و بیماران دیابتی توصیه کرد تا مراقب سلامتی خود باشند و درصورت ابتلا به آنفلوانزا به مراکز درمانی مراجعه کنند.
جان بابایی از شهروندان مازندرانی خواست تا ضمن رعایت بهداشت فردی، از خوددرمانی در مواقع ابتلا به بیماری به‌ویژه سرماخوردگی و آنفلوانزا به‌صورت جدی پرهیز کنند.
گفتنی است بیماری آنفلوانزا که به گفته مسئولان وزارت بهداشت با نوع ویروس H1N1 در کشور وجود دارد ازطریق دست دادن، روبوسی، تماس با اشیا آلوده به این ویروس منتقل می‌شود و ویروس این بیماری تا 24ساعت روی اشیا، زنده می ماند و قابل انتقال است. همچنین بیشترین افراد مبتلا به بیماری آنفلوانزا در کشور پیش از ابتلا به این بیماری، به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا بوده‌اند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو