وزیر بهداشت:
آمار کشته‌شدگان سوانح ترافیکی در کشور از کل کشته‌شدگان جنگ در منطقه بالاتر است
11 فروردین 1396 ساعت: 20:1وزیر بهداشت با اشاره به آمار بالای کشته‌شدگان ناشی از تصادف در اظهار داشت: متاسفانه آمار کشته‌شدگان ما در سوانح ترافیکی از آمار کل کشته‌شدگان ناشی از جنگ در منطقه بالاتر است و این بیانگر این است که قوانین موجود، بازدارنده نیستند نه برای جاده نه برای راننده و نه برای مردم.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، سیدحسن هاشمی در مراسم افتتاح بیمارستان پارس در رشت با اشاره به فرصت های بخش خصوصی در بحث اشتعال، گفت: بخشی از دستاوردهای دولت مرهون تلاش بخش خصوصی است.
هاشمی با اشاره با عملکرد دولت در مقوله اشتغال گفت: در دولت یازدهم 700 هزار شغل ایجاد شد اما این میزان جوابگوی نیاز جامعه نبود و در حال حاضر یک میلیون و دویست هزار نفر در کشور جویای کار هستند. البته این تعداد در مقایسه با دوره های گذشته و در نظر گرفتن شرایط موجود، کار بررگی بود.
وزیر بهداشت با بیان اینکه بعد از برجام فرصت های بیشتری ایجاد شد، گفت: امیدواریم مسیر عقلانیت ادامه پیدا کند و کشور در سایه آرامش و همکاری و وحدت بتواند در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق شعار امسال در جهت " اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" گام بر دارد و به این مهم دست یابد.
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه در دست اجرای بیمارستان 400 تخته لاکان در گیلان، تصریح کرد: بخش خصوصی در گیلان عملکرد مناسبی در زمینه بهداشتی درمانی دارد و در این راستا ساخت بیمارستان پارس یکی از این شاخص هاست.
وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار بالای کشته‌شدگان ناشی از تصادف در ایران، افزود: آمار کشته شدگان ما در سوانح ترافیکی از آمار کل کشته شدگان ناشی از جنگ در منطقه بالاتر است و این بیانگر این است که قوانین موجود، بازدارنده نیستند نه برای جاده نه برای راننده و نه برای مردم.
هاشمی در ادامه با اشاره به توانمندی و استعداد جوانان گیلانی گفت: گیلان افراد شاخصی در حوزه بین الملل دارد و بی شک نیروی انسانی اساس هر کاری است. وزیر بهداشت با بیان این که در حوزه سلامت نیز نیروی انسانی اعم از پزشک، پرستار و همه کادر درمان قابل تقدیر و شایسته احترام هستند، گفت: جامعه پزشکی از سرمایه های اجتماعی هر جامعه ای محسوب می شود که گاهی ندانسته و گاهی دانسته و عامدانه تخریب می شوند و بخشی از آن هم ریشه در خود این جامعه دارد.
هاشمی در پایان، توسعه توریسم سلامت در گیلان را با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیک گیلان حایز اهمیت دانست و گفت: گیلان پتانسیل زیادی برای سرمایه گذاری در حوزه درمان دارد و امیدواریم مسوولین استانی برای بهبود زیر ساختهای حوزه سلامت در گیلان به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان کمک کنند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو