واکنش وزارت بهداشت به اظهارات رئیس کمیسیون بهداشت:
ریالی از اعتبارات حضور پزشکان در مناطق محروم به پزشکان و کارکنان ستادی پرداخت نشده است
11 فروردین 1396 ساعت: 20:1روابط عمومی وزارت بهداشت در پاسخ به اظهارات رئیس کمیسیون بهداشت مجلس که با عنوان "هزینه‌کرد به‌نام مناطق محروم و به کام افراد خاص در ستاد دانشگاه و وزارتخانه " در برخی از رسانه‌ها منتشر شده بود، توضیحاتی منتشر کرد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، در توضیحات روابط عمومی وزارت بهداشت آمده است: نحوه اجرا و توزیع اعتبارات طرح ملی تحول سلامت توسط دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور مورد بررسی دقیق و همه جانبه قرار گرفته است و ریالی از اعتبارات مربوط به حضور و عملکرد پزشکان در مناطق محروم به پزشکان و کارکنان ستاد وزارتخانه و ستاد دانشگاههای علوم پزشکی پرداخت نشده است.
متن توضیحات روابط عمومی وزارت بهداشت به شرح ذیل است:
در برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت، توزیع اعتبارات بصورت کاملا ساختارمند و مبتنی بر عملکرد است و از طریق سامانه الکترونیکی وزارت بهداشت صورت می گیرد. در این توضیحات با تاکید بر این که اعتبارات برنامه حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم در دو قالب پرداخت ثابت و متغیر صورت می گیرد، تصریح شده است: این پرداختها بر اساس حضور و عملکرد پزشکان در مناطق محروم و بصورت تخصیص های یک ماهه به دانشگاه های علوم پزشکی پرداخت می شود و حتی یک ریال از این پول به پزشکان و کارکنان ستاد وزارتخانه و ستاد دانشگاههای علوم پزشکی پرداخت نشده است .
باوجود ایثار و فداکاری اعضای ستاد تحول نظام سلامت که با از خود گذشتگی و دریافت حقوق اندک، با سه سال مجاهدت مستمر، سفرهای پی در پی به همه ٣١ استان کشور برای استقرار طرح در همه نقاط کشور، اعمال نظارت و مدیریت این طرح عظیم ملی را عهده دار بودند این نوع اظهارات خلاف واقعیت از انصاف و اخلاق اسلامی به دور است.
به دلیل اهمیت طرح ملی تحول سلامت ، نحوه اجرا و توزیع اعتبارات این طرح توسط دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور مورد بررسی دقیق و همه جانبه قرار گرفته است و هیچگاه این مطلب که پولی از طرح ماندگاری پزشکان در مناطق محروم به پزشکان ستاد داده شده باشد در گزارشات این مراجع نظارتی مطرح نگردیده است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو