کری در روسیه: داعش تهدیدی برای همه جهان است
24 آذر 1394 ساعت: 09:9وزرای خارجه آمریکا و روسیه امروز (سه شنبه) نشست مشترکشان در خصوص پاره‌ای از مسائل مهم منطقه‌ای و بین المللی به ویژه مساله سوریه و تروریسم را آغاز کردند.
به گزارش ایسنا ، به نقل از خبرگزاری رویترز، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا به مسکو رفته تا با رییس جمهوری روسیه درباره نقش بشار اسد، رییس جمهوری سوریه در هرگونه گذار سیاسی در این کشور و حضور مخالفان سوری در مذاکرات صلح به گفت‌وگو بپردازد.

وی قرار است زمینه را برای برگزاری سومین دور مذاکرات رهبران کشورهای قدرتمند جهان درباره سوریه در حالی آماده کند که این مساله مطرح شده آیا این نشست که قرار است در نیویورک در روز جمعه برگزار شود طبق برنامه انجام می‌پذیرد یا خیر.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا ضمن تشکر از برگزاری این نشست موافقت کامل خود با جدول مذاکرات را اعلام و نشست امروز را مهم ارزیابی کرد و گفت: قبلا هم تاکید کردم که ما خواهان دستیابی به راهی برای پیشبرد تلاش‌ها در خصوص پرونده سوریه هستیم. میان ما و روسیه برخی اختلافات وجود دارد اما فعالانه برای حل این اختلافات تلاش خواهیم کرد.

وی تاکید کرد باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین، همتای روسی‌اش آماده برداشته گام‌های اساسی در خصوص حل بحران سوریه هستند.

درباره داعش نیز کری گفت: روسیه و آمریکا در خصوص اینکه داعش تهدیدی برای همه جهان و چالشی برای تاریخ، فرهنگ و عزت انسانی است توافق نظر دارند و چاره ای جز تشکیل یک ائتلاف جهانی علیه این گروه وجود ندارد و ما برای ریشه کن کردن این تشکیلات تروریستی همکاری و تلاش جدی خواهیم کرد.


دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو