هشدار سرپرست اورژانس کشور درباره رعایت نکات بهداشتی در دور دوم سفرهای نوروزی
6 فروردین 1396 ساعت: 18:1با آغاز دور دوم سفرهای نوروزی نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در طرح سلامت نوروزی درخصوص رعایت برخی نکات بهداشتی هشدار داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور و نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در طرح سلامت نوروزی با اشاره به آغاز دور دوم سفرهای نوروزی گفت: توجه داشته باشید که مسافرین بازگشتی از سفر لازم است به طور دقیق مراقبت سلامت خود باشند.
وی بیان کرد: گروه‌های آسیب پذیر در طول سفر در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماریهای واگیر هستند و لازم است بیشتر مراقب سلامت خود باشند.
نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در طرح سلامت نوروزی با بیان اینکه در صورتی که بیماران قبل از شروع سفر بازگشت، احساس ابتلا به علایم تنفسی یا گوارشی دارند بهتر است پیش از شروع سفر بازگشت به پزشک مراجعه کنند، تصریح کرد: جهت پیشگیری از ابتلا به بیماریهای واگیر همواره آب آشامیدنی سالم و مطمئن، مایع ضدعفونی کننده دست یا صابون مایع، دستمال کاغذی، ماسک، مواد شوینده ظروف و پودر ORS به همراه داشته باشید.
وی درخصوص مواجه افراد با گاز گرفتگی حیوانات درنده اظهار کرد: در صورت گاز گرفتگی توسط سگ‌های ولگرد یا سایر حیوانات حتما در اسرع وقت به پزشک یا مراکز بهداشتی یا درمانی مراجعه نمایید.
کولیوند با بیان اینکه در مناطق گرمسیری در صورت خوابیدن در فضاهای باز در صورت امکان از پشه بند یا قلم دافع حشرات استفاده کنید، افزود: آب و غذای ناسالم منبع ابتلا به بسیاری از بیماریهای اسهالی است لطفا در مصرف آب و غذا دقت لازم را انجام دهید. وی عنوان کرد: در صورت ابتلا به بیماری‌های شبه آنفلوانزا یا سرماخوردگی ضمن رعایت خود مراقبتی با رعایت موازین بهداشتی از انتقاال بیماری به دیگران پیشگیری کنید.
سرپرست اورژانس کشور بیان کرد: قبل از عزیمت به مسافرت‌های بین المللی جهت دریافت آموزش‌های سفر به پایگاه‌های مراقبت بهداشتی مرزی مستقر در پایانه‌های مسافری بین المللی مراجعه کنید. وی یادآور شد: در بازگشت از مسافرت‌های بین‌المللی در صورت داشتن هرگونه علامتی به پایگاه‌های مراقبت بهداشتی مرزی مراجعه کنید.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو