یک فوق‌تخصص غدد و متابولیسم عنوان کرد:
نحوه نگهداری انسولین در مسافرت
3 فروردین 1396 ساعت: 18:1یک فوق‌تخصص غدد و متابولیسم عنوان کرد: به بیماران دیابتی توصیه می‌شود در ایام سفر از قرار دادن انسولین در معرض نور خورشید و محیط‌هایی با دمایی پایین خودداری کنند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از آنا، محمدرضا مهاجری، فوق تخصص غدد و متابولیسم با اشاره به آغاز سفرهای نوروزی درباره اصول نگه‌داری انسولین در بیماران دیابتی، گفت: اگر انسولین به مدت یک ماه خارج از یخچال نگه‌داری شود دچار فساد نمی‌شود و تاثیر آن از بین نمی‌رود، بنابراین به بیماران توصیه می‌شود هنگام سفر از قرار انسولین در فلاکس یخ خودداری کنند.
وی افزود: اگر بیماران دیابتی قصد سفر با هواپیما را دارند توصیه می‌شود انسولین را داخل ساک دستی و همراه خود به داخل هواپیما ببرند و از نگه‌داری انسولین در اتاق بار به شدت خودداری کنند زیرا در به دلیل پایین بودن دما، احتمال فساد انسولین افزایش می‌یابد.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: اما اگر بیماران قصد سفر با اتومبیل شخصی و یا اتوبوس را داشتند، توصیه می‌شود از قرار دادن انسولین در معرض نور خورشید اجتناب کنند. مهاجری با بیان اینکه درجه حرارت بالا و پایین موجب از بین رفتن تاثیر انسولین می‌شود، خاطرنشان کرد: بیماران دیابتی باید علاوه بر انسولین، دستگاه سنجش قند را همراه خود به سفر ببرند.
این فوق‌تخصص غدد و متابولیسم افزود: با تغییر شرایط آب‌ و هوا و وضع بیمار، میزان دریافت انسولین در بیماران دیابتی تغییر می‌یابد بنابراین به بیماران توصیه می‌شود قبل از سفر حتما با پزشک خود مشورت کنند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو