معاون بهداشت سپاه عنوان کرد:
طرح تحول نظام سلامت می‌تواند عدالت سلامت در مناطق محروم را محقق کند
24 آذر 1394 ساعت: 13:9معاون بهداشت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گلایه از نبود عدالت سلامت در نقاط محروم کشور گفت: «طرح تحول نظام سلامت می‌تواند این مشکلات را برطرف کند ولی دولت و مجلس باید اعتبارات پایداری برای آن مشخص کنند.»
به گزارش تسنیم، سردار احمد عبداللهی در حاشیه ششمین همایش بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح با بیان اینکه نبود عدالت یکی از مهم‌ترین مشکلات نظام سلامت کشور است، اظهار داشت: «هنوز نیازهای اولیه برخی از نقاط محروم کشور تامین نشده است و این امر مستلزم آن است که حوزه وزارت بهداشت تحت حمایت بیشتر دولت، مجلس و سازمان برنامه و بودجه در مقوله اعتبارات قرار گیرد.»
عبداللهی افزود: «عدالت در سلامت از موضوعاتی چالشی در تمام کشورها است و این موضوع و مولفه تعیین‌کننده برای هر دولتی خواهد بود. البته خوشبختانه در دولت تدبیر و امید با اجرای طرح تحول سلامت به‌نوعی انقلابی در حوزه سلامت رخ داد ولی ادامه این طرح ملی مستلزم منابع پایدار و حمایت بیشتر است.»
معاون بهداشت سپاه با تاکید بر حمایت دولت، مجلس و سازمان برنامه و بودجه برای اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: «باوجود تمام فواید طرح تحول سلامت هنوز جنبه‌های مختلف این طرح به اجرا درنیامده است که مسلما مستلزم حمایت از این طرح است. البته متاسفانه هنوز توازنی بین نیازهای کشور و نقاط محروم با امکانات و توانمندی‌های وزارت بهداشت وجود ندارد زیرا باید نهادهای مختلف از این وزارتخانه حمایت بیشتری کنند. »
عبداللهی با اشاره به آمادگی حوزه بهداشت و امداد سپاه در مقولات مختلف ازجمله تهدیدها در جنگ‌های نوین ابراز داشت: «امروز تهدیدهای بیولوژیک، شیمیایی و پرتویی از مهم‌ترین تهدیدات در جنگ‌‌های نوین به حساب می‌آیند. بنابراین نیروهای مسلح علی‌الخصوص سپاه پاسداران خود را ازنظر تکنولوژی و سناریوها و پروتکل‌های درمانی تجهیز کرده است.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو