در ۱۱ماهه سال ۹۵؛
ایرانی‌ها دو میلیون واحد خون اهدا کردند
22 اسفند 1395 ساعت: 12:12سخنگوی سازمان انتقال خون ایران از اهدای نزدیک به دو میلیون واحد خون در ۱۱ماهه سال‌جاری در کشور خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، بشیر حاجی‌بیگی گفت: استان‌های تهران، فارس، خراسان رضوی در صدر اهداکنندگان خون در کشور در ۱۱ ماهه سال جاری بوده اند.
وی با اشاره به رشد ۱.۸ درصدی اهدای خون در ۱۱ ماهه سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال ۹۴، افزود: استان های تهران، البرز، قزوین بیشترین میزان رشد اهدای خون را در ۱۱ ماهه گذشته در کشور داشته‌اند. به گفته مدیرکل روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران، رشد شاخص اهدای خون مستمر به میزان ۱.۴ در کشور بوده است.
حاجی‌بیگی ادامه داد: استان های کردستان، همدان، سیستان و بلوچستان بیشترین میزان رشد اهدای خون مستمر در کشور را در ۱۱ ماهه گذشته داشته‌اند. وی با اشاره به مراجعه دو میلیون و ۲۲۱ و یک هزار و ۵۶۳ نفر به مراکز خون گیری کشور، گفت: از این تعداد، یک میلیون و ۹۵۵ هزار و ۱۸۰ واحد خون دریافت شده است.
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران به توزیع سه میلیون و ۳۹۳ هزار و ۸۲۹ واحد خون و فرآورده های خونی در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور در ۱۱ ماهه سال جاری اشاره کرد و افزود: این میزان توزیع خون و فرآورده های خونی نسبت به مدت مشابه سال قبل نزدیک به یک درصد افزایش یافته است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو