وزیر بهداشت:
جامعه پزشکی مظلوم‌ترین قشر در دوران دفاع مقدس بود
19 اسفند 1395 ساعت: 20:12وزیر بهداشت گفت: جامعه پزشکی کارهای بزرگی در دوران جنگ تحمیلی انجام داد و مظلوم‌ترین قشر در دوران هشت سال دفاع مقدس بود.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی در کنگره ملی بزرگداشت شهدای وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در یزد گفت: اگر شهیدان ایثارگران، و جانبازان نبودند جمهوری اسلامی هم نبود از این رو هر چه در حوزه ایثار و شهادت کار کنیم خدمت به کشور است .
وی با بیان اینکه اسلام مدیون شهداست گفت: برای حفظ و حراست از کشور و میراث ملی، وظیفه ما ادای احترام به شهداست زیرا آنها برای عزت و اقتدار کشورمان از خود گذشتند و به شهادت رسیدند. هاشمی اظهار کرد: معتقدم کاستی های ما را خداوند به وجود عظمت پدران و مادران شهدا، فرزندان آن ها، ایثارگران و شهدا، جبران می کند و به نتیجه می رسد.
وزیر بهداشت با بیان اینکه اخلاق در کشور از جمله در حوزه پزشکی مهم است گفت: بدون اخلاق و اخلاق مداری، کار پزشکی بیهوده است. هاشمی اضافه کرد: معتقدم شرایط امروز با گذشته متفاوت است اما امید دارم که نسل جدید ما امروز، علی رغم همه صحبت ها و کاستی ها، بسیار مهمتر از دوران دفاع مقدس از آرمان های انقلاب و شهدا دفاع کنند و دلیل آن قدرتمند بودن کشور ماست.
هاشمی افزود: نظام جمهوری اسلامی، طی 38 سال گذشته در دنیای ظالمانه با قدرت های جنایتکاری روبرو بوده اما همچنان سر پای خود ایستاده و مسیر شهدا همچنان ادامه دارد. وزیر بهداشت یادآور شد: امیدوارم همه مسئولان جمهوری اسلامی با وحدت و همدلی، همه لحظات زندگی خود را وقت خدمت به مردم نموده و در راه ارتقاء معیشت مردم، آسایش و سلامت جامعه تلاش بکنند.
وی با بیان اینکه خدمت کردن و امید دادن با عمل، بهترین شیوه ادای احترام به خانواده شهداست، تاکید کرد: هر کسی که در هر مقامی است اگر کارش را در خدمت به مردم به خوبی انجام دهد تکلیف از او ساقط می شود. هاشمی افزود: فرد در هر مسئولیتی که هست باید از خود و منافع شخصی خود عبور و به جامعه خدمت کند و هر چه وحدت، همدلی و مهربانی را در جامعه تقویت کنیم بیشتر به امام راحل، مقام رهبری و خانواده شهدا خدمت کردیم.
وزیر بهداشت چهارشنبه شب وارد استان یزد شد و بهره‌برداری از نخستین مرکز خیرساز آموزش و مهارت آموزی پدافند غیرعامل کشور از دیگر برنامه‌های سفر روزه وزیر بهداشت به استان یزد بود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو